מיהם היונקים הגדולים בקפריסין והאים יש באי זאבים

טיול באי קפריסין לקראת פסח מהווה אטרקציה איכותית עבור ישראלים המעוניינים לצאת לנופש במחירים זולים, אבל לא לשנות מאומה ולא להתרחק מהאזור הסובטרופי של מדינת ישראל.

אף שכל מי שחושב על קפריסין חושב עליה במונחים של בתי מלון או אטרקציות תיירותיות כאלה ואחרות הרי שלקפריסין יש גם צדדים אחרים. יש באי הזה נכסי טבע נפלאים, נופים מרהיבים ואפשרות לבלות בילוי איכותי ומעניין דווקא במקום הבלתי צפוי ביותר – בחיק הטבע.

אוהבי הטבע והשהייה בחיק הטבע, יכולים לגלות שמדובר באחד המקומות הנפלאים ביותר לטיול, שהעידן המודרני לא הצליח להרוס ולקלקל. אילו בעלי חיים יש בקפריסין? אילו נכסי טבע נוספים ניתן למצוא שם? האם יש בקפריסין זאבים? על כל אלה בהמשך המאמר.

 

יערות ובעלי חיים מעניינים בקפריסין

אחד המאפיינים של האזורים הכפריים בקפריסין, הוא היערות הגדולים שלהם, שיד האדם לא הצליחה להגיע אליהם ולפגוע בהם. יער פאפוס הוא היער הגדול יותר באי הנפלא הזה, והוא משתרע על פני שטח עצום של שש מאות ועשרים אלף קמ”ר.

מדובר בקצת יותר מחמישה אחוזים משטח האי, אבל היערות בקפריסין מאסיביים, שמורים היטב ומטופחים.

ממשלת קפריסין דואגת לשמר ולמנוע פעילות בלתי הולמת ביערות ולשמר אותם כאטרקציה תיירותית איכותית. לשם השוואה – היערות בישראל מכסים כשבעה אחוזים משטח המדינה, אבל יחסית ליערות בקפריסין הם דלילים למדיי בדרך כלל.

באשר לבעלי החיים – האי הזה משופע בציפורים יפות, שחלקן הגדול נמצא באי רק לצורך חניית ביניים, בדרך מאפריקה לאירופה או ההיפך. עם זאת יש גם ציפורים המקננות בקפריסין ושוהות שם על בסיס קבוע. ואולם בעל החיים המרשים ביותר באי הוא כבש הבר.

החיה הזאת היא אחת היפות שניתן לראות, והקרניים המרשימות שלו בולטות גם ממרחקים ארוכים. כבש הבר יובא לאי קפריסין על ידי המהגרים הראשונים שהתיישבו עליו, ונכון להיום הוא נחשב לסמל לאומי באי. מדובר ביונק הגדול ביותר באי והמרשים ביותר.

ועבור אלה ששאלו את עצמם ותוהים אם בקפריסין יש זאבים – התשובה איננה חד משמעית. לא, בקפריסין אין להקות זאבים, שבמידה רבה עלולים להוות מקור סיכון לתיירים. עם זאת ניתן למצוא בה זאבים באזורים המיוחדים לכך ובגני החיות.

 

מלונות כשרים בקפריסין

מטיילים המגיעים לקפריסין לטיול בטבע, צריכים גם הם מקום לגור בו, המתאים לצרכים ולאורח החיים שלהם. שומרי הכשרות שבינינו יכולים למצוא באי מלון כשר באתר קושר בוקינג, ברמת חמישה כוכבים.

אבל מי שמעדיים מלונות צנועים יותר, יכולים למצוא מלונות בקרבת בית חב”ד, המאפשרים לנופשים שומרי כשרות לאכול ארוחות ולקבל מזון כשר. חשוב לדעת כי שהייה ביערות של קפריסין איננה יכולה להיות מלווה במנגלים למיניהם, שלא לדבר על האפשרויות להשיג בשר כשר בכל רחבי האי מלבד המקומות שמיועדים לכך.

תוכן עניינים
מצאתם את מה שחיפשתם ? שתפו בקליק
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
גוף האדם
בריאות
איך להתמודד עם כאב באמצעות NLP

כאב הוא חלק משמעותי ולעיתים בלתי נמנע מהחיים. לפעמים הוא חריף, חד ומקומי, ופעמים אחרות, הוא יכול להיות כרוני ומפושט לכאורה. לפעמים הכאב הוא פיזי, ולעיתים הוא פסיכולוגי או רגשי.

מתנות קטנות שיחרטו רגעים גדולים
אירועים
מתנות קטנות שמזכירות רגעים טובים

אירועים חשובים, משמעותיים ומשמחים תופסים מקום חשוב בחיינו, שכן הם הזכרונות המשמעותיים שהולכים איתנו ומניעים אותנו קדימה. לאחר היציאה שלנו מהסגרים של הקורונה, ובהגיענו לתקופת הקיץ, אירועים שמחים ומשמעותיים הולכים