6 סוגי עיצוב למטבחים שקיימים היום

עיצוב המטבח שלך בצורה נכונה היא הגורם החשוב ביותר להבטחת אזור מטבח פונקציונלי ופרקטי. בין אם המטבח שלך קטן וצפוף ובין אם הוא גדול ורחב ידיים, פריסה חכמה תעשה את כל ההבדל בסיוע להפיק את המיטב מהחלל.

יש עיצובים רבים למטבחים, יש מטבחים קלאסיים, מטבחיים יוקרתיים ומטבחים מסורתיים. אך הפריסה של המטבח היא המשפיעה ביותר על סגנון העיצוב. להלן סוגי הפריסות הנפוצים ביותר:

 

  1. המטבח על קיר אחד

בדרך כלל נמצא במטבחים קטנים יותר, פריסה פשוטה זו חסכונית בחלל מבלי לוותר על פונקציונליות. המטבח מורכב מארונות המותקנים על קיר בודד, יכול להכיל ארונות עליונים ותחתונים או מדפים מעל ארונות בסיס. כך נוצרת אסתטיקה נקייה.

 

  1. מטבח החסכוני

בעזרת שימוש חסכוני מאוד בארונות, מטבח זה מורכב משתי שורות של ארונות זו מול זו אשר יוצרות מעבר פנימי ביניהן. על ידי ביטול הצורך בארונות פינתיים, סוג זה של פריסה משתמש בכל מילימטר שטח ללא בזבוז. העיצוב הפשוט אומר גם שיש פחות גאדג’טים מיוחדים הדרושים עבורו, מה שהופך את זה לאפשרות חסכונית גם כן.

 

  1. המטבח בצורת L

אפשרות פריסה מעשית למטבחים קטנים וגדולים, המטבח בצורת L כולל ארונות לאורך שני קירות בניצב. למרות שהפינה מחייבת כמה פתרונות ארונות חכמים כדי להפוך אותה למעשית, העיצוב הפתוח של המטבח בצורת L מציע גמישות רבה במיקום מכשירי החשמל ואזורי העבודה. אמנם אתה יכול להחזיק את רגלי ה- L כל עוד השטח מאפשר, אך עדיף לשמור עליו פחות מ- 4.5 מטר כדי להקל על השימוש.

 

  1. המטבח בצורת U

המטבח בצורת U מורכב מארונות לאורך שלושה קירות סמוכים. סוג זה של פריסה מספק שטח אחסון רב אך יכול להרגיש סגור אם ישנם ארונות עליונים על שלושת הקירות. כדי להימנע מכך, בחרו בארונות עליונים לאורך קירות אחד או שניים בלבד, כאשר ישנם כאלו עם ארונות פתוחים בלבד. המטבח בצורת U מאפשר זרימת עבודה נהדרת ומספר משתמשים בו זמנית.

 

  1. מטבח האי

בחירה פופולרית מאוד בבתים עם חלל פתוח, מטבח האי מספק משטח עבודה גדול או אזור אחסון באמצע המטבח. האי יכול לשלב משטח בישול, אזור הכנה, בר או מקרר יין. זה יכול לשמש גם פשוט כאזור ליהנות בו מארוחות משפחתיות. למרות שהמטבח צריך להיות גדול מספיק כדי לשלב אי, מיקומו הוא דרך נהדרת ליצור זרימת תנועה טבעית באזור.

 

  1. מטבח חצי אי

חצי אי קשור למטבח האי ומשלב דלפק מטבח שמבצבץ מתוך קיר או ארון. זהו פתרון נהדר המציע את היתרונות של מטבח אי בו החלל אינו מאפשר להתקין אי עצמאי. ניתן להשתמש בחצי האי להכנת אוכל, אכילה או משימות אחרות בזמן שבני המשפחה עסוקים בהכנת הארוחות.

מטבח

תוכן עניינים
מצאתם את מה שחיפשתם ? שתפו בקליק
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
גוף האדם
בריאות
איך להתמודד עם כאב באמצעות NLP

כאב הוא חלק משמעותי ולעיתים בלתי נמנע מהחיים. לפעמים הוא חריף, חד ומקומי, ופעמים אחרות, הוא יכול להיות כרוני ומפושט לכאורה. לפעמים הכאב הוא פיזי, ולעיתים הוא פסיכולוגי או רגשי.

מתנות קטנות שיחרטו רגעים גדולים
אירועים
מתנות קטנות שמזכירות רגעים טובים

אירועים חשובים, משמעותיים ומשמחים תופסים מקום חשוב בחיינו, שכן הם הזכרונות המשמעותיים שהולכים איתנו ומניעים אותנו קדימה. לאחר היציאה שלנו מהסגרים של הקורונה, ובהגיענו לתקופת הקיץ, אירועים שמחים ומשמעותיים הולכים