5 שלבים לבחירת מחסן גינה

הגיע הזמן לקנות מחסן לגינה – יש ציוד רב שהצטבר בחוץ, כלי עבודה, משחקים לילדים, ציוד גינה ואולי אפילו אדמה וקומפוסט, אם אתם חובבי גינון. אז איך בוחרים מחסן מתאים? זה עניין מאוד סובייקטיבי וכדאי שתכירו היטב את הצרכים שלכם לפי שתצאו לבחור מחסן, שייתן לכם מענה הולם, אבל אל דאגה – הכנו לכם כמה טיפים שיעזרו לכם לעשות סדר בדברים.

להלן השלבים לבחירת מחסן

  1. איפה תציבו את המחסן – השאלה הראשונה שעליכם לשאול את עצמכם, היא איפה המחסן יוצב? הכוונה היא כמובן למקום פנוי וגדול מספיק בשטח הגינה, אך גם למשטח שעליו יוצב המחסן. חשוב להציב את המחסן על קרקע יציבה וישרה, רצוי רצפת בטון, או מרצפות, שעליהן אפשר יהיה להרכיב את המחסן בקלות, למקם אותו ביציבות וגם להתקין בתוכו מדפים ולהשאיר בתוכו ציוד, שיישאר מאורגן ומסודר.
  2. גודל  – אחד הדברים הראשונים שבודקים כשבוחרים מחסן גינה הוא הגודל שלו. יש להתייחס לגודל הרצפה, שמציין את המרחק בין קירות המחסן, לגובה המחסן ולרוחב הדלת. בחירת הגודל מתבצעת ביחס למרחב הנתון בגינה, אך גם לגודל הציוד הצפוי להיות מאוחסן – האם מדובר על טרקטורון ומכסחת דשא? או על כמה צעצועים וכלי עבודה?
  3. היתרי בניה – תוכלו להציב בחצר מחסן ללא צורך בהיתר בניה, בתנאי שגודלו לא עולה על 6 מ"ר ושגובהו עד כ-2 מטרים ובתנאי שהוא עשוי מחומרים קלים ומשקלו לא עולה על 50 ק"ג למטר רבוע. בנוסף, לא תוכלו לחבר אותו למים וחשמל, או להציבו במרפסת, או בחניה. בכל מקרה אחר – תזדקקו להיתר מהרשות המקומית.
  4. חומר גלם – מחסנים לגינה יכולים להיות בנויים מעץ, מתכת, או פלסטיק. בכל אחד מחומרי הגלם יש טווח מחירים ואיכויות שממנו תוכלו לבחור. מחסני מתכת הם זולים יחסית, דורשים מינימום תחזוקה, אך יחסית פגיעים, פחות יפים, מתחממים בקלות בשמש וקצת יותר מסובך להתקין אותם.  מחסני עץ נחשבים ליפים יותר מהפלסטיק והמתכת, אפשר לצבוע אותם, אינם מתחממים בקלות וקל להתקינם, אך הם גם קלים לפריצה, יקרים יחסית ודורשים תחזוקה שוטפת. מחסני הפלסטיק מגיעים ברמות איכות שונות, לא זקוקים כלל לתחזוקה(צבע למשל) ומשקלם קל מאוד. יחד עם זאת הם פחות יפים וקשה יחסית להתקין אותם.
  5. אחריות וביטוח – כל מחסן מגיע עם אחריות שונה וחשוב לבדוק מהי לפני שקונים אותו. אחריות לתיקונים תקל עליכם במקרה הצורך ותחסוך להם בהוצאות מיותרות.

בחירת מחסן גינה

לסיכום

אין ספק שמחסן בגינה יכול לשרת אתכם היטב. תוכלו לפנות מקום חיוני בתוך הבית, לעבוד בשקט בחצר ולאחסן ציוד, שאינו מתאים לאחסון בתוך הבית, אך חשוב לבחור את המחסן המתאים ביותר לצרכים שלכם ולתקציב שלכם ולמקם אותו בצורה נכונה, כדי שתוכלו ליהנות ממנו לשנים רבות.

תוכן עניינים
מצאתם את מה שחיפשתם ? שתפו בקליק
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
אחסון
איך אחסון דירה עובד וכמה זה עולה

ישנן לא מעט סיטואציות בחיינו שבהן אנחנו תוהים מה באמת כדאי ונכון לעשות עם כל החפצים שיש לנו בבית. לעיתים מדובר על הרצון לעבור מדירה גדולה לדירה קטנה יותר ואז