5 פרמטרים חשובים לבחירת מיטה לכלב

בגידול כלב, מיטה היא פריט שאנחנו לא תמיד נותנים עליו את הדעת. בתור בעלים של כלב, ההדרכה והטיפים שאתם מקבלים נוגעים בעיקר לאוכל ולבריאות הכללית של הכלב, אולם כדאי לדעת שלא פחות חשוב מהאוכל, השינה של הכלב גם היא גורם שמשפיע בצורה משמעותית על הבריאות שלו. אנחנו כאן כדי לעזור לכם לבחור בצורה נכונה את המיטה עבור הכלב שלכם.

 

איכות המיטה

הנתון הראשון שאותו אתם צריכים לבדוק הוא את האיכות של המיטה. מיטות לכלב מיוצרות כיום על ידי מספר רב של חברות, וחשוב לבחור חברה שאתם יודעים שמייצרת מוצרים איכותיים. גם אם המיטה האיכותית יקרה יותר, זכרו שהיא תחזיק לכם מעמד יותר זמן, ותאפשר לכלב שלכם לישון בצורה נוחה יותר, מה שישמור על הבריאות שלו, כך שגם מבחינה כלכלית זהו צעד נכון.

מיטה

גודל

הנתון השני הוא כמובן הגודל של המיטה. לא צריך לומר שהמיטה לכלב צריכה להתאים לגודל שלו, אולם לעיתים לבעלי כלבים יש נטייה לקנות מיטה גדולה, הרבה יותר ממה שהכלב צריך. הדבר הזה עלול ליצור לכלב תחושת דחייה מהמיטה, דבר שאתם כמובן רוצים להימנע ממנו. הכלב צריך להרגיש בטוח במקום שבו הוא ישן, ולכן הגודל של המיטה צריך להתאים לו.

 

אפשרות לנקות

מבין כל בעלי החיים שאותם בני אדם מגדלים, כלב הוא אחת החיות שהכי חשוב להן היגיינה. אמנם הסטנדרט שלו שונה מזה שלנו, אבל עדיין חשוב שהמיטה של הכלב תהיה נקייה. בבחירת המיטה בדקו שיש לכם אפשרו נוחה לנקות אותה, כדי לא להגיע למצב שבו אחרי זמן מה הכלב כבר לא מרגיש בנוח לישון בה רק בגלל שלא ניקיתם אותה לאחרונה.

 

התאמה לבית

בבחירת המיטה כדאי גם לבדוק שהיא מתאימה לעיצוב של הבית, בהתאם כמובן למקום שבו אתם הולכים להציב אותה. בניגוד לנתונים אחרים, על הדבר הזה אתם יכולים להתפשר.

הִסתַגְלוּת

איך הכלב מרגיש

נתון נוסף שיש לתת לו משקל הוא התחושה של הכלב. גם אם קניתם לכלב שלכם מיטה מאוד נוחה שעונה על כל הדרישות שקראים כאן, ייתכן שהמיטה לא תהיה נוחה לכלב מסיבה כלשהי. לעיתים זה נוגע לסוג המזרן, ולפעמים מסיבה שאין לכם יכולת לגלות. במקרים הללו חשוב לזכור שהמיטה מיועדת עבור הכלב, ואין מה להתעקש איתו דווקא על מיטה ספציפית, אז כדאי למצוא מיטה אחרת.

 

לסיכום

בבחירת מיטה לכלב יש כמה נתונים שאותם אנחנו צריכים לבדוק מראש. הדבר הראשון הוא כמובן האיכות של המיטה, כדי שהיא תחזיק לנו מעמד כמה שיותר זמן. בנוסף, זכרו שכלב הוא בעל חיים שהיגיינה תופסת אצלו מקום, מה שאומר שעליכם לוודא שניתן לנקות את המיטה בקלות. לסיום, אל תשכחו שהמיטה מיועדת עבור הכלב, אז אם הוא לא אוהב אותה, תדאגו להביא לו מיטה אחרת.

מיטת כלב

תוכן עניינים
מצאתם את מה שחיפשתם ? שתפו בקליק
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
לקנות לפני אימוץ חתול
בעלי חיים
איזה ציוד חשוב לקנות לפני שמאמצים חתול?

מי שמתכנן לאמץ חתול בקרוב, צריך לדעת כי עליו להכיר תחילה את הציוד הבסיסי שצריך להיות בביתו טרם הגעתו של היצור הפרוותי. שוחחנו עם מי שאימצו לאחרונה חתולים גורים ובוגרים

צעצועי כלבים
בעלי חיים
לפי הגודל: כך תקנו צעצועים שיתאימו לכלבכם

רבים תוהים מדוע הכלבים שלנו כל כך אוהבים צעצועים. צעצועים לכלבים מספקים גירוי, בידור ודרך לחבר הפרוותי שלנו ליצור איתנו קשר. עם זאת, לא כל הצעצועים מיוצרים באופן שווה. ישנם

כלב בוגר
בעלי חיים
האם אפשר לבצע חשיפה לכלב מבוגר?

נכון שאומרים על ילדים צעירים שהם "כמו ספוג" מבחינת יכולת קליטה ולימוד של דברים חדשים? ובכן, הדבר נכון פי כמה לגבי גורים. גור בן שלושה שבועות בערך הוא יצור קטן