4 מקרים בהם תקבלו פיצוי מחברת התעופה

נסיעות אוויריות (טיסות) הפכו לחלק בלתי נפרד מחיינו, ומציעות נוחות ומהירות בבואנו להגיע ליעדים שלנו. עם זאת, שיבושים ואי נוחות בטיסה אינם נדירים. למרבה המזל, כנוסעי אוויר בישראל, יש לכם זכויות והגנות לפי חוק שירותי תעופה (הידוע בכינויו חוק טיבי). על ידי הבנת תרחישים מסוימים, תוכלו לעמוד על זכויותיכם ולבקש את הפיצוי המגיע לכם, כבודדים, כקבוצות או כמשפחות.

 

1. ביטול טיסות וזכותכם לפיצוי

ביטולי טיסות עלולים לזרוק מפתח ברגים בתוכניות הנסיעה שלכם, להשאיר אותך תקוע בשדה התעופה או לדרוש סידורים חלופיים. על מנת לדעת את זכויותיכם במקרה כזה, חשוב להתעקש על הפיצוי המגיע לכם לפי חוק ביטול טיסה, הידוע גם בשמו המקוצר חוק טיבי.

בישראל, אם הטיסה שלכם מבוטלת וחברת התעופה לא תמסור לכם הודעה מוקדמת של 14 יום לפחות, ייתכן שתהיה זכאי לפיצוי לפי חוק טיבי. גובה הפיצוי תלוי במרחק הטיסה ונע בין 1,100 ש"ח לטיסות עד 1,500 ק"מ ועד 3,500 ₪ לטיסות מעל 3,500 ק"מ.

     1. ביטול טיסות וזכותכם לפיצוי

2. דחיית העלייה למטוס וזכותכם לפיצוי

דחיית עלייה למטוס, הידועה גם בשם דחיית העלייה לא מרצון, מתרחשת כאשר חברת תעופה מסרבת לאפשר לכם לעלות לטיסה, למרות אישור הזמנה ונוכחות בשער בזמן. במקרים כאלה, חוק טיבי שומר על זכויותיכם כנוסע אוויר. אם נדחתה עלייה למטוס עקב רישום יתר או כל סיבה אחרת בשליטת חברת התעופה, אתם זכאים לפיצוי. בדומה לביטולי טיסות, גובה הפיצוי משתנה בהתאם למרחק הטיסה ונע בין 750 ₪ ל-2,000 ₪.

     2. דחיית העלייה למטוס וזכותכם לפיצוי

3. עיכובים ארוכים וזכותכם לפיצוי

עיכובים ארוכים עלולים לשבש באופן משמעותי את תוכניות הנסיעה שלכם ולגרום לאי נוחות. בישראל, אם הטיסה שלכם חווה עיכוב של שלוש שעות לפחות, ייתכן שתהיה זכאי לפיצוי לפי חוק טיבי. גובה הפיצוי תלוי במרחק הטיסה, נע בין 750 ₪ לטיסות עד 1,500 ק"מ ועד 2,000 ₪ לטיסות מעל 3,500 קילומטרים. עם זאת, כפי שצוין קודם לכן, אם חברת התעופה מציעה טיסה חלופית בתוך מסגרת זמן מסוימת, הפיצוי עשוי להיות מופחת ב-50%.

 

4. פספוס של טיסת המשך וזכותכם לפיצוי

כאשר יש לכם טיסת המשך והטיסה הראשונית שלך מתעכבת, מה שמוביל לפספוס קונקשן, ייתכן שאתם זכאים לפיצוי. חוק טיבי מכיר בחשיבותם של קשרי נסיעות חלקים ומטיל על חברות התעופה אחריות להבטיח שהנוסעים יגיעו ליעדם הסופי ללא הפרעות משמעותיות. אם העיכוב שגורם לאיבוד החיבור נמצא בשליטת חברת התעופה ואתם חווים עיכוב של שלוש שעות או יותר ביעד הסופי שלכם, ייתכן שתהיו זכאים לפיצוי.

 

לסיכום

כנוסע אוויר, חשוב להיות מודעים לזכויות שלכם כאשר אתם מתמודדים עם שיבושים שונים בטיסה. חוק טיבי מעניק לכם הגנות חשובות ומזכה אתכם בפיצויים במקרים של ביטולי טיסות, דחיית העלייה למטוס, איחורים ארוכים, החמצת טיסות המשך ובעיות כבודה.

על ידי הבנת תרחישים אלו ועמידה על זכויותיכם, תוכלו לבקש את הפיצוי המגיע לך ולהבטיח חווית נסיעה חלקה יותר. זכור לתעד ולאסוף ראיות לאירוע, להגיש תלונה לחברת התעופה ולהתייעץ עם מומחים משפטיים במידת הצורך.

4 מקרים בהם תקבלו פיצוי מחברת התעופה

תוכן עניינים
מצאתם את מה שחיפשתם ? שתפו בקליק
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
לְהִתְגַרֵשׁ
עריכת דין
החלטתם להתגרש? כך תתחילו את התהליך

תהליך גירושין הוא בדרך כלל לא קל. לאו דווקא בגלל הסכסוך בין בני הזוג המבקשים להתגרש אלא גם בגלל הקושי הריגשי שבו התהליך כרוך ובנוסף אם יש ילדים, צריך גם

שירותי נוטריון
עריכת דין
7 סיבות מכריעות מדוע שירותי נוטריון חיוניים להגנה על האינטרסים המשפטיים שלך

בכל הנוגע לעניינים משפטיים, הבטחת ההגנה על האינטרסים שלכם היא בעלת חשיבות עליונה. אחת הדרכים להשיג זאת היא באמצעות שירותי נוטריון. נוטריונים ממלאים תפקיד מכריע בעסקאות משפטיות, ומספקים רובד נוסף

רשלנות רפואית - מאיפה מתחילים ומה עושים
עריכת דין
רשלנות רפואית – מאיפה מתחילים ומה עושים

הרפואה המודרנית מאפשרת לנו ליהנות ממגוון שירותים בריאותיים, החל מבדיקות שגרתיות וטיפולים קוסמטיים ועד ניתוחים מורכבים ביותר. בכל אחד מהטיפולים הללו אנחנו מצפים לקבל את השירות המקצועי ביותר ולצאת עם