3 גורמים שיכולים לגרום לטינטון באוזן

אנשים הסובלים מבעיות רפואיות שונות, יכולים לממש את זכויותיהם באמצעות הגשת תביעות נזיקין כנגד מספר גורמים, כמו המוסד לביטוח לאומי וחברות הביטוח ולקבל פיצויים בהתאם. אחת מהבעיות הרפואיות המטרידות והנפוצות למדי היא תופעת הטינטון, אותה נסקור בהרחבה במאמר שלפניכם

 

מהו טינטון?

טינטון או בשמו המקצועי – טיניטוס, הוא מונח רפואי המתאר רעשים וצלילים שהאדם שומע (באחת מהאוזניים או בשתיהן), על אף שרעשים וצלילים אילו אינם נשמעים באמת. רעשים וצלילים אלו יכולים להישמע כשריקות, צלצולים, חריקות ועוד; שקטים או רועשים; ממושכים או בפרקי זמן מסוימים.

הרעשים הללו נוטים להישמע בעיקר בלילה, כאשר לא נשמעים רעשי רקע בסביבה ומטבע הדברים, שמיעת רעשים אלו משפיעה על תפקודו ושגרת חייו של האדם הסובל מתופעה זו, כך שאנשים רבים נוטים לפתח בעקבות הטינטון תופעות לוואי כמו קשיי הירדמות ודיכאון.

 

טינטון באוזן – מהם הגורמים לתופעה זו?

הגורמים לתופעת הטינטון הם רבים ומגוונים ובין העיקריים מביניהם נמצאים:

 

זקנה

הופעת הטינטון נקשרת פעמים רבות לגיל, כך שתופעת הטינטון הולכת ונעשית שכיחה יותר עם הגיל והירידה הטבעית באיכות השמיעה. כאשר נוכחות מתמדת בסביבה רועשת, משפיעה על שכיחות התופעה גם בקרב צעירים.

 

פגיעה עצבית

פגיעה בעצב השמיעה, הממוקם באוזן הפנימית, מהווה גורם נפוץ נוסף להופעת הטינטון. כאשר עצב השמיעה נפגע, נוצר העברתו הסדירה של זרם האותות העצביים נפגעת, באופן הגורם למח לתרגם הפרעה זו לצלילים המשויכים לטינטון.

 

דלקות באוזן

דלקות ומחלות אוזניים שונות, יכולות להוות אף הן טריגר להופעת הטינטון. בין המחלקות ודלקות האוזניים השונות ניתן למנות את – הצטברות שעוות האוזן, דלקת באוזן התיכונה, מחלת מנייר, קרע בעור התוף, דלקת נוזלית ועוד.

 

טינטון וזכויות רפואיות

כפי שהזכרנו, לתופעת הטינטון השפעה מהותית על איכות ושגרת חייו של האדם הסובל מהם, באופן המזכה פעמים רבות את הסובלים מבעיית הטינטון בפיצויים ותגמולים שונים, אותם ניתן לתבוע מהמוסד לביטוח לאומי (במידה ונקבעו אחוזי נכות רפואית ו/או מדובר בתאונת עבודה) וכן מחברות הביטוח.

 

חוות דעת רפואית בגין טינטון

במסגרת תביעה משפטית למימוש הזכויות המגיעות לאדם הסובל מטינטון, חשוב לבקש חוות דעת רפואית בהתאם, מרופא מומחה בתחום אף – אוזן – גרון ובעל מוניטין וניסיון של כתיבת חוות דעת רפואיות. כך, חוות דעת רפואית טינטון תסייע בהכרה בנזק ובהשפעתו על שגרת חייו של התובע מתוקף הדין ותאפשר לו לקבל את מלוא זכויותיו המגיעות לו על פי חוק.

 

לסיכום

הטינטון הוא מונח רפואי המתאר רעשים וצלילים שאדם שומע באוזניו (על אף שאינם נשמעים באמת) והוא יכול להשפיע בצורה מהותית על שגרת ואיכות חייו של הסובל מבעיה זו. הגורמים העיקריים לטינטון נובעים מזקנה, פגיעה עצבית וכן דלקות ומחלות אוזן שונות ובכדי לממש את זכויותיו הרפואיות של האדם הסובל מטינטון, יש לקבל חוות דעת רפואית מקצועית.

טינטון

תוכן עניינים
מצאתם את מה שחיפשתם ? שתפו בקליק
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
4 מקרים בהם תקבלו פיצוי מחברת התעופה
עריכת דין
4 מקרים בהם תקבלו פיצוי מחברת התעופה

נסיעות אוויריות (טיסות) הפכו לחלק בלתי נפרד מחיינו, ומציעות נוחות ומהירות בבואנו להגיע ליעדים שלנו. עם זאת, שיבושים ואי נוחות בטיסה אינם נדירים. למרבה המזל, כנוסעי אוויר בישראל, יש לכם

לְהִתְגַרֵשׁ
עריכת דין
החלטתם להתגרש? כך תתחילו את התהליך

תהליך גירושין הוא בדרך כלל לא קל. לאו דווקא בגלל הסכסוך בין בני הזוג המבקשים להתגרש אלא גם בגלל הקושי הריגשי שבו התהליך כרוך ובנוסף אם יש ילדים, צריך גם

שירותי נוטריון
עריכת דין
7 סיבות מכריעות מדוע שירותי נוטריון חיוניים להגנה על האינטרסים המשפטיים שלך

בכל הנוגע לעניינים משפטיים, הבטחת ההגנה על האינטרסים שלכם היא בעלת חשיבות עליונה. אחת הדרכים להשיג זאת היא באמצעות שירותי נוטריון. נוטריונים ממלאים תפקיד מכריע בעסקאות משפטיות, ומספקים רובד נוסף

רשלנות רפואית - מאיפה מתחילים ומה עושים
עריכת דין
רשלנות רפואית – מאיפה מתחילים ומה עושים

הרפואה המודרנית מאפשרת לנו ליהנות ממגוון שירותים בריאותיים, החל מבדיקות שגרתיות וטיפולים קוסמטיים ועד ניתוחים מורכבים ביותר. בכל אחד מהטיפולים הללו אנחנו מצפים לקבל את השירות המקצועי ביותר ולצאת עם