3 גורמים שיכולים לגרום לטינטון באוזן

אנשים הסובלים מבעיות רפואיות שונות, יכולים לממש את זכויותיהם באמצעות הגשת תביעות נזיקין כנגד מספר גורמים, כמו המוסד לביטוח לאומי וחברות הביטוח ולקבל פיצויים בהתאם. אחת מהבעיות הרפואיות המטרידות והנפוצות למדי היא תופעת הטינטון, אותה נסקור בהרחבה במאמר שלפניכם

 

מהו טינטון?

טינטון או בשמו המקצועי – טיניטוס, הוא מונח רפואי המתאר רעשים וצלילים שהאדם שומע (באחת מהאוזניים או בשתיהן), על אף שרעשים וצלילים אילו אינם נשמעים באמת. רעשים וצלילים אלו יכולים להישמע כשריקות, צלצולים, חריקות ועוד; שקטים או רועשים; ממושכים או בפרקי זמן מסוימים.

הרעשים הללו נוטים להישמע בעיקר בלילה, כאשר לא נשמעים רעשי רקע בסביבה ומטבע הדברים, שמיעת רעשים אלו משפיעה על תפקודו ושגרת חייו של האדם הסובל מתופעה זו, כך שאנשים רבים נוטים לפתח בעקבות הטינטון תופעות לוואי כמו קשיי הירדמות ודיכאון.

 

טינטון באוזן – מהם הגורמים לתופעה זו?

הגורמים לתופעת הטינטון הם רבים ומגוונים ובין העיקריים מביניהם נמצאים:

 

זקנה

הופעת הטינטון נקשרת פעמים רבות לגיל, כך שתופעת הטינטון הולכת ונעשית שכיחה יותר עם הגיל והירידה הטבעית באיכות השמיעה. כאשר נוכחות מתמדת בסביבה רועשת, משפיעה על שכיחות התופעה גם בקרב צעירים.

 

פגיעה עצבית

פגיעה בעצב השמיעה, הממוקם באוזן הפנימית, מהווה גורם נפוץ נוסף להופעת הטינטון. כאשר עצב השמיעה נפגע, נוצר העברתו הסדירה של זרם האותות העצביים נפגעת, באופן הגורם למח לתרגם הפרעה זו לצלילים המשויכים לטינטון.

 

דלקות באוזן

דלקות ומחלות אוזניים שונות, יכולות להוות אף הן טריגר להופעת הטינטון. בין המחלקות ודלקות האוזניים השונות ניתן למנות את – הצטברות שעוות האוזן, דלקת באוזן התיכונה, מחלת מנייר, קרע בעור התוף, דלקת נוזלית ועוד.

 

טינטון וזכויות רפואיות

כפי שהזכרנו, לתופעת הטינטון השפעה מהותית על איכות ושגרת חייו של האדם הסובל מהם, באופן המזכה פעמים רבות את הסובלים מבעיית הטינטון בפיצויים ותגמולים שונים, אותם ניתן לתבוע מהמוסד לביטוח לאומי (במידה ונקבעו אחוזי נכות רפואית ו/או מדובר בתאונת עבודה) וכן מחברות הביטוח.

 

חוות דעת רפואית בגין טינטון

במסגרת תביעה משפטית למימוש הזכויות המגיעות לאדם הסובל מטינטון, חשוב לבקש חוות דעת רפואית בהתאם, מרופא מומחה בתחום אף – אוזן – גרון ובעל מוניטין וניסיון של כתיבת חוות דעת רפואיות. כך, חוות דעת רפואית טינטון תסייע בהכרה בנזק ובהשפעתו על שגרת חייו של התובע מתוקף הדין ותאפשר לו לקבל את מלוא זכויותיו המגיעות לו על פי חוק.

 

לסיכום

הטינטון הוא מונח רפואי המתאר רעשים וצלילים שאדם שומע באוזניו (על אף שאינם נשמעים באמת) והוא יכול להשפיע בצורה מהותית על שגרת ואיכות חייו של הסובל מבעיה זו. הגורמים העיקריים לטינטון נובעים מזקנה, פגיעה עצבית וכן דלקות ומחלות אוזן שונות ובכדי לממש את זכויותיו הרפואיות של האדם הסובל מטינטון, יש לקבל חוות דעת רפואית מקצועית.

טינטון

תוכן עניינים
מצאתם את מה שחיפשתם ? שתפו בקליק
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
מעשים מגונים לפי החוק
עריכת דין
מה זה מעשים מגונים לפי החוק?

החוק מגדיר מעשה מגונה כמעשה שנועד לשם גירוי, ביזוי או סיפוק מיני, שנעשה ללא הסכמה בוגרת של אחד הצדדים. העונש על עבירה של ביצוע מעשים מגונים יכול להגיע למאסר של

עורך דין לגילוי מרצון
עריכת דין
מהו עורך דין גילוי מרצון?

עצמאים או חברות? קיימים בידיכם נכסים או הכנסות אשר הוסתרו מרשויות המס? קיימת אפשרות בה תוכלו לעצור את המעשים האסורים בתחום זה ולהסדיר את מעמדכם מול רשויות המס. זאת תוך

הורות משותפת
עריכת דין
כיצד ניגש להסכם הורות משותפת?

אם אתם רוצים לדעת כיצד לחתום על הסכם הורות משותפת – הגעתם למקום הנכון! במאמר זה נסביר את כל השלבים והדברים שצריך לקחת בחשבון לפני שמגיעים לכתוב הסכם הורות משותפת.

עורך דין ביטוח לאומי מי צריך אחד ומדוע?
עריכת דין
עורך דין ביטוח לאומי מי צריך אחד ומדוע?

ברגעים קשים כמו תאונות דרכים, תאונות עבודה, מגבלות פיזיות שונות הנובעות ממחלות סבוכות ועוד, יש צורך להגיש תביעה נגד הביטוח הלאומי. קביעותיו של הביטוח הלאומי יקבעו את מידת התמיכה של

מאזניים
עריכת דין
מתי ניתן לקבל ייפוי כוח מתמשך?

ייפוי כוח מתמשך מאפשר לכל אדם בגיר לקבוע על ידי מי וכיצד יטופלו ענייניו בעתיד כאשר הוא כבר לא יוכל לטפל בענייניו בעצמו. על מנת שהייפוי כוח ייכנס לתוקף עקב