10 מחלות אשר מזכות בפטור ממס הכנסה

פטור ממס הכנסה הוא פטור משמעותי, המאפשר למקבל הפטור להגדיל באופן מעשי ומיידי את ההכנסות שלו. למרות שמדובר בפטור שעשוי להיות נחשק על ידי רבים, רק אנשים במצב בריאותי חמור, שנקבעו להם אחוזי נכות גבוהים, זכאים לקבלת הפטור. במאמר הבא נסקור 10 מחלות שמזכות בפטור זה.

 

1 . מחלת הסרטן

מחלת הסרטן היא מחלה שכמעט אין אדם שלא מכיר. מדובר על מחלה בה תאים סרטניים גדלים בגוף ויוצרים נזק. אנשים עם אחוז נכות גבוה עקב המחלה יכולים לקבל פטור ממס הכנסה.

מחלת הסרטן

2 . ניוון שרירים

ניוון שרירים הוא מצב בו אדם מסוים מאבד כמות גדולה ממסת השריר שלו בעקבות גורמים שונים, מה שמונע ממנו להצליח לתפעל את השרירים שלו בצורה תקינה וסטנדרטית.

 

3 . אי ספיקת לב

אי ספיקת לב היא מחלה שנגרמת לרוב לאחר אירועים לבביים שונים, כמו התקף לב. מי שסובל מהמחלה הזאת יכול למצוא את עצמו בעל אחוזי נכות שמאפשרים קבלת פטור ממס הכנסה.

 

4 . שבץ

מדובר על אירוע חירום רפואי, בו לפרק זמן מסוים לא מגיע דם אל המוח. אם השבץ מתגלה בשלב מאוחר יחסית, המטופל עשוי להישאר עם נכות קבועה. אם הנכות הזאת חמורה מדי, המטופל יכול להיות זכאי לקבלת פטור ממס הכנסה.

 

5 . סוכרת

רבים ממקבלי פטור ממס הכנסה הם חולי סוכרת שהמחלה שלהם הדרדרה. חולי סוכרת יכולים לסבול מלקויות שונות, בעקבות נזקים במערכת העצבים ומערכת הדם שנגרמים לחולים, כתוצאה מכמויות גבוהות במיוחד של סוכר בדם.

 

6 . אי ספיקת כליות

הטיפול העיקרי לחולים באי ספיקת כליות הוא השתלת כליה. כל טיפול אחר הוא קשוח במיוחד ואינו יכול להחזיר את החולה למצבו הקודם. אי ספיקת כליות יכולה להוביל את המטופל למצב חמור של נכות, מה שעשוי לאפשר לו לקבל פטור ממס הכנסה.

אי ספיקת כליות

7 . קרוהן

חולי קרוהן יכולים לקבל פטור ממס הכנסה באופן קבוע, אם המחלה יוצרת אצלם נכות קשה. מחלת הקרוהן היא למעשה דלקת כרונית שמסיבה נזק למעי, כך שהפטור שיכולים לקבל חולי קרוהן הוא פטור קבוע.

 

8 . דלקת פרקים

נכות קשה במיוחד יכולה להיגרם למי שחולה בדלקת פרקים במצב מתקדם. בנוסף לכאבים עזים שיורגשו במפרקים, המטופל עשוי לחוות מגבלות בתנועה, שיכניסו אותו למצב של נכות.

 

9 . פוליו

מחלה זו היא מחלה שפוגעת במערכת העצבים. התסמין העיקרי של מחלת הפוליו הוא שיתוק באיברים מסוימים. שיתוק באחת מהגפיים יזכה בסבירות גבוהה במיוחד את המטופל בפטור ממס הכנסה.

 

10 . פרקינסון

בקרב המחלות השונות במערכת העצבים, מחלת הפרקינסון היא קשה במיוחד. המחלה תוקפת את החולה בצורה איטית ומובילה אותו לקשיים תפקודיים מבחינה גופנית. קביעת אחוז נכות גבוה בעקבות פרקינסון יכולה לזכות בפטור מתשלום מס הכנסה.

מַס

תוכן עניינים
מצאתם את מה שחיפשתם ? שתפו בקליק
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
כתרים דנטליים
בריאות
6 טיפולי שיניים שכדאי להכיר

חיוך בריא ויפה הוא לא רק עניין של יופי חיצוני, אלא גם סימן לבריאות כללית טובה. טיפולי שיניים מקצועיים עשויים לשמור על שיניים חזקות ובריאות, למנוע בעיות רציניות יותר, ולהעניק

פעולה כירורגית
בריאות
מה העלות של ניתוח כירורגי פרטי?

ההתקדמות הטכנולוגית בעולם הרפואה ועתודת המתמחים המצוינים של מערכת הבריאות הישראלית, הם יתרונות מדהימים עבור מי שזקוק לניתוח. עם זאת, מערכת הבריאות הציבורית בישראל היא מערכת הסובלת ממצוקה של תקציבים

השתלת עדשה שיקום הראייה בעזרת רופא עיניים
בריאות
השתלת עדשה: שיקום הראייה בעזרת רופא עיניים

אנשים רבים ברחבי הארץ והעולם סובלים מבעיות ראייה שונות, ותחום רפואת העיניים המתפתח כל העת – מאפשר סיוע משמעותי במצבים רבים.אחד הפתרונות הפופולאריים לבעיות כמו קטרקט או ירידת ראייה, הוא

מרפאת השתלות שיער
בריאות
איך בוחרים מרפאה להשתלת שיער?

נשירת שיער היא תופעה היכולה להשפיע באופן משמעותי על הביטחון העצמי והרווחה הכללית של האדם. למרבה המזל, הליכי השתלת שיער צצו כפתרון אמין לשיקום צפיפות השיער ושיפור המראה. עם זאת,

האם סיגריה אלקטרונית נחשבת בריאה יותר
בריאות
האם סיגריה אלקטרונית נחשבת בריאה יותר?

עישון הוא הרגל מסוכן הגורם למגוון רחב של בעיות בריאות, כולל סרטן ריאות, מחלות לב ובעיות נשימה. בעוד הפסקת עישון היא הדרך הטובה ביותר להפחית את הסיכונים הללו, מעשנים רבים