0 קילומטר – האם כדאי או עדיף יד שניה?

אם אתם מחפשים לקנות רכב חדש בטוח שמעתם על רכישת רכב ב-0 ק"מ מליסינג או מפרטי. במאמר הבא נסקור האם מדובר בעסקה ששווה לשקול.

אז בטח שאלתם את עצמכם איך מכוניות עם 0 ק"מ מצליחות להימכר בהנחה כל כך גדולה. אולי לא ידעתם את הנתון הזה אבל יותר מחצי מהרכבים בישראל נרכשים ע"ח חברות הליסינג, למה? בגלל שיש להם כוח מיקוח.

חברות הליסינג כמו קפיטל מוטורס, מגיעות אל יבואני הרכב עם דרישה לכמות רכישה גדולה והם מקבלות הנחות גדולות ברכישת הרכבים. כיום כל לקוח פרטי יכול להוזיל את עלויות רכישת הרכב החדש בעשרות אלפי שקלים ע"י כוח הקנייה שנמצא אצל חברות הליסינג.

כוח קנייה זה בעצם מאפשר לנהל משא ומתן אצל חברות הליסינג השונות ולקבל את המחיר הטוב ביותר לצרכן. בכל רגע נתון יש לחברת ליסינג שונה את המחיר הטוב ביותר לרכב ודגם מסוים. זה נגרם מכמה סיבות כגון, קניית כמות גדולות של רכבים, קנייה כאשר שער המטבע אטרקטיבי, קשרים עסקיים ועוד. לא משנה מהי הסיבה לכך, בכל רגע נתון חברת ליסינג אחרת מקבלת את ההטבות הטובות ביותר ולכן לכל חברה יהיה מחיר טוב יותר מאשר לאחרת.

מדובר במכוניות חדשות אשר נרכשות עם 0 ק"מ ועדיין עם הניילונים והמפרט נשאר זהה למפרט היבואן. לעיתים נהוג לחשוב שלרכבים אלו יש פגם או שהם ישנות אבל הנחה זו מוטעית, ויש לציין שמכוניות הנמכרות עם 0 ק"מ מליסינג הם אותם הרכבים אשר נמכרים אצל היבואן.

היבואן מזמין מהיצרן כמות מסוימת של רכבים אשר מגיע לנמל באמצעות ספינת מסע והמכירה מתחלקת בין חברות הליסינג לבין הציבור הרחב. במידה ומכונית או דגם מסוים אינם נמכרו במשך 12 חודשים הם צריכות לעבור תהליך אשר נקרא גיול. מכוניות מסוג זה ימכרו עם 0 ק"מ מפרטי ולא מחברות הליסינג כמו שהוזכר במאמר באתר Hapoelb7.co.il.

האם צריך להוריד במכירה מהמחירון ?

ההוצאה הגדולה והמשמעותית ביותר בעת רכישת רכב היא ירידת הערך. לרוב נהוג לחשוב שההוצאה הגדולה בעת רכישת רכב חדש היא הטיפולים והביטוחים, וכאשר הלקוח קונה רכב חדש עם הנחה משמעותית למעשה ההוצאה הזו קטנה משמעותית.

כאשר מתבצעת רכישה של רכב חדש עם 0 ק"מ יש להפחית 14% ממחיר המחירון (נתונים עפ"י מחירון לוי יצחק).

המימון לרכב חדש מגוון בהתאם לאורך תקופת המימון שניתן, בנוסף גם הריביות יהיו נמוכות ואטרקטיביות מאוד. הריבית תנוע לרוב בין 0.5-1% בדרך כלל בריביות של פריים+, בנוסף ישנם סוכנויות רכבים אשר פועלות מול גופים המספקים אשראי במימון חוץ בנקאי עד 100% ממחיר הרכב ועד 100 תשלומים.

עלויות המימון עד 72 תשלומים יעלו לכם מעט יותר מהעלויות הבנקאיות. אנשים רבים מעדיפים אופציה זו על מנת לא לנצל את מסגרת האשראי במלואה.

איך זה עובד בפועל?

למעשה מדובר בהליך די פשוט. בדרך כלל רוכשים שובר באתר הסוכנות שם הנציג דואג ללוות את הלקוח לאורך תהליך הרכישה והמימון.

את הרכב תקבלו במגרש חברת הליסינג תוך מספר ימים מרגע הסדר התשלום. במידה והרכב לא שוחרר עדיין מהנמל זמן האספקה יהיה בדרך כלל בתוך 14-21 ימים.

מה החסרונות ?

נניח והחלטתם לרכוש רכב עם 0 קילומטר מחברת הליסינג חשוב שתדעו שיש כמה חסרונות ובעיות:

1. הרכבים שלרוב נמכרים עם 0 קילומטר הם לרוב רכבים בדגמים כה נפוצים שהם נמכרים לחברות הליסינג באופן שוטף.

2. סטנדרט בסיסי – לרוב הרכבים יגיעו ללא תוספות עם סטנדרט די בסיסי, זו אחת הסיבות לכך שקיים פער במחיר.

3. לא מצליחים להימכר – קיימים לא מעט רכבים שנמצאים במלאי של היבואן ופשוט לא מצליחים להימכר ואז מגיע חברת הליסינג וכמות כמות גדולה בהנחה משמעותית והיבואן נפתר מהמלאי שהצטבר.

4. דגמים ותיקים – חלק מהדגמים הם ותיקים אשר בעת רענון הדגמים החדשים מתקיימת הפחתת ערך של הדגם הקודם.

5. תהפכו להיות יד שנייה – אמנם אתם תרכשו את הרכב החדש בהנחה ואפילו משמעותית אבל תהפכו להיות יד שנייה אחרי שהיד הראשונה היא של חברת הליסינג, הבעיה קוראת כאשר תירצו למכור את הרכב ותצטרכו להפחית במחיר בין 10-15% כי מדובר ברכב ליסינג גם אם בפועל הרכב עדיין על 0%, כך שהרווח כתוצאה שקיבלתם בעת רכישת הרכב הופך להיות קטן יותר אם במכירה עצמה אתם תפסידו כסף. אבל עם הנאמר לעיל ההפסד במכירה הוא לא כזה גדול וההפסד בתהליך המכירה הוא בעצם ממחיר נמוך יותר עקב איבוד ערכו של הרכב משנה לשנה.

אבל אי אפשר להתעלם מהיתרון הגדול באמת שאתם מקבלים רכב בהנחה משמעותית של אלפי ועשרות אלפי שקלים, אם אתם רוצים רכב חדש אז למה שלא תחסכו לעצמכם 20 אלף שקלים בחיסכון מידי, כך שאת העתיד עדיין אי אפשר לנבא ולא נוכל לדעת מה יהיה קדימה בשלב המכירה, האם הרכב יימכר במחיר נמוך ואם בכלל נמוך כך שבינתיים אתם נהנים מרכב חדש.את הרכבים תמיד תוכלו לרכוש דרך חברות הליסינג הרבות אשר לכל אחת הצעה אטרקטיבית משל עצמה.

אז כפי שסקרנו במאמר הנ"ל בכל אחת מהאפשרויות העומדות לפנינו יש יתרונות וחסרונות. לכם נשאר להחליט מהם היתרונות הרלוונטיים ביותר עבורכם.

כמו כן יש לציין שעסקת הליסינג תתאים פחות לכל מי שיש לו חיבור רגשי לרכב שלו והם צריכים להיות בשליטה כי במקרה זה ישנם הגבלות על שימוש הרכב והטיפול בו לעומת אנשים המעוניינים להוזיל לעצמם את העלויות על הרכב ולאפשר עבורם עזרה במימון וכד'.

לפרטים נוספים: https://saveadate.co.il

תוכן עניינים
מצאתם את מה שחיפשתם ? שתפו בקליק
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
רכב לאחר תאונה
רכב
מתי כדאי לשלוח את הרכב לפירוק?

שליחה של הרכב לפירוק היא צעד שלא תמיד נעים לנו לבצע. הרכב שהיה איתנו שנים רבות הולך לרדת מהכביש, ואנחנו מנסים לעשות כל מה שאנחנו יכולים כדי להשאיר אותו בתנועה.

מנוע רכב
רכב
במה עוזר הדלקן?

אם הגעתם לכאן, יכול להיות שאתם מתלבטים אם להעניק לעובדים שלכם את האפשרות לתדלק את רכבי החברה באמצעות דלקן או שאולי אתם העובדים שמתלבטים אם לקבל את ההצעה המפתה –

מוכר רכבים
רכב
עלויות נלוות ברכישת רכב חדש או משומש

כל מוצר שתרכשו מהמדף יהיה מלווה בתשלומי מיסים מסוימים, לפעמים גם תצטרכו להוסיף עלויות נוספות על כל מיני פיצ'רים. בעולם הרכב זה לא שונה בהרבה, והנה ריכזנו עבורכם את כל