שבעה דברים שחובה לעשות לפני שמזמינים ריסוס לבית

הנמלים או התיקנים משגעים אתכם, החולדות חוזרות שוב ושוב למרות ההקפדה על ניקיון, או שבכלל מדובר בעש – כך או כך, נפל דבר בביתכם והחלטתם להזמין ריסוס. לפני ההזמנה, ואחריה לפני הריסוס עצמו, ישנם כמה דברים שחשוב לעשות. מומלץ לקרוא לפני שמתקשרים!

 

  1. סקר שוק מקיף

כמו לפני כל הזמנת נותן שירות או בעל מקצוע, לפני הזמנת ריסוס לבית או חברת הדברה חשוב לקבל המלצות מחברים שאתם סומכים עליהם, לקבל הצעות מחיר כדי לוודא שמדובר בעלויות הוגנות התואמות את השוק, וכמובן – לוודא כי לבעל המקצוע שאתם מזמינים יש את הרישיונות הרלוונטיים לביצוע העבודה. מדביר משתמש בחומרים שעשויים להיות מסוכנים בשימוש לא נכון, כך שהקפדה על מדביר מורשה היא הקפדה על בטיחותכם ובטיחות המשפחה.

 

  1. קבלת הדרכה מהמדביר שבחרתם

בהמשך נציין מספר עצות מומלצות לפני ביצוע ההדברה, אבל יתכן בהחלט שישנם צעדים נוספים שמומלץ לעשות, בהתאם למזיקים שחושדים בהם ולמצב הבית. חשוב לקבל הדרכה מותאמת למקרה שלכם, כך שתוכלו להתכונן כיאות להדברה. אי הכנת הבית להדברה כנדרש עלולה להפחית את יעילות התהליך ולהוביל לחזרה מהירה של המזיקים, כך שתצטרכו לחזור שוב על התהליך – בזבוז כסף, זמן ובעיקר עוגמת נפש.

 

  1. ניקיון מקיף ויסודי של הבית

באופן כללי, לפני שמתחילים את הריסוס, חשוב לוודא שהבית נקי ומצוחצח. זה הזמן להזיז ספות, לנקות מעל המקרר, לפרק חלונות, ואת כל יתר הדברים שצריך אבל לא עושים בניקיון הבית השגרתי.

 

  1. הוצאת כלי אוכל ומצרכים

אם יש מזיקים במטבח, ובפרט אם יש כאלה שנמצאים בארונות, חשוב ביותר להוציא את כלי האוכל ואת המוצרים שבמזווה, ולאפסן במקום רחוק, כך שלא יהיה חשש שחומרי ההדברה יפגעו בהם.

 

  1. חיטוי מצעים וארונות בגדים

לא בכל סוגי המזיקים זה רלוונטי, וכדאי להתייעץ עם המדביר שהזמנתם, אבל במקרים שבהם מדובר במזיקים כמו פשפשים, חשוב להוציא את כל מה שנמצא בארונות ובארגז המצעים ולחטא אותם. את המצעים הנגועים בפשפשים יש לכבס בהרתחה. מיד לפני ההדברה יש להסיר את המצעים מהמיטה בחדרי השינה, ולהשאיר את המזרן חשוף.

 

  1. תיקונים של חורים ופתחים בבית

אם שיירות של נמלים חודרות לבית דרך חור קטן שנוצר בקיר, ריסוס, טוב ככל שיהיה, יפתור את הבעיה לזמן מוגבל כי הן פשוט יוכלו לחזור. אטימת החורים והפתחים לא מחליפה את ההדברה, אבל היא תקל בשמירה על התוצאות ותסייע במניעת חזרתם של המזיקים.

 

  1. בדיקת מצב הצנרת

מזיקים רבים, למשל תיקנים ועכברים, נכנסים לבית דרך מערכת הביוב. לכן חשוב לוודא לפני הריסוס שהצנרת שלמה ומערכת הביוב במצב תקין. חבל לגלות אחרי הריסוס שהמזיקים חזרו כי הצנרת אפשרה להם. אם אתם לא בטוחים – כדאי להזמין אינסטלטור לפני ההדברה ולא אחריה.

איש שרות

 

תוכן עניינים
מצאתם את מה שחיפשתם ? שתפו בקליק
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
בתים משותפים
בעלי מקצוע
מהם תפקידי המפקחת על הבתים המשותפים?

הגוף המוסמך להעניק צו לרישום בית כבית משותף יכול גם להכריע בתביעות או סכסוכים בין בעלי דירות. למעשה, קיימים המון מקרים שבהם הגוף הזה הוא היחיד שאליו ניתן לפנות כדי

רכב בתיקון
בעלי מקצוע
איך לבחור מוסך איכותי שיטפל בכם באופן קבוע

אנשים רבים מחפשים אחרי מוסך איכותי כדי להבטיח לעצמם מקום שעליו הם יכולים לסמוך בכל הנוגע לאוטו שלהם. בארץ פרוסים אלפי מוסכים שונים, מטעם חברות שונות ועם וותק שונה, מקצועיות

גנב גונב כסף
בעלי מקצוע
פריצת כספות – עבודה למקצוענים בלבד

רבים מאיתנו מחזיקים כספת בבית הפרטי או בבית העסק שלנו. הסיבה לכך מובנת – היכולת לאחסן ברמת בטיחות גבוהה חפצים יקרי ערך היא יכולת בעלת ביקוש גבוה עבור רבים. אף

מפתח שבדי על צינור
בעלי מקצוע
מה אפשר לעשות כשיש דליפה בברז?

בין אם זהו צליל נקישות הטיפות שמטריד אתכם, ובין אם זהו בזבוז המים, היכול להגיע לכמות מצטברת של מספר ליטרים ביום – ברז דולף מהווה בעיה טורדנית, בה מומלץ לטפל

עמודי חשמל
בעלי מקצוע
גניבת חשמל – כמה זה שכיח?

חשבונות חשמל גבוהים מדי וחריגים מדי ביחס לגובה החשבונות הסטנדרטיים והרגיל שלכם – עלולים להצביע על מצב של גניבת חשמל, מצב בו נפלתן קורבן לגניבת בחשמל. גניבת חשמל אינה תהליך