רשלנות רפואית וקשר השתיקה של הרופאים

קשר שתיקה בין רופאים עלול למנוע משלל מקרים של רשלנות רפואית להגיע לכותרות ולעלות על סדר היום הציבורי. יתרה על כך, קיימים מקרים שבהם קשר השתיקה הזה אף פוגם ביכולת של התובעים להשיג חוות דעת רפואית אובייקטיבית שתומכת בטענה שלהם. אז מה עושים? הנה כל הפרטים

קשר שתיקה בין רופאים מייצג תופעה מסוכנת שפוגעת באינטרס הציבורי. מצד אחד, כמעט ברור מאליו למה רופאים בוחרים לשמור על קשר שתיקה. באמצעות קשר שתיקה בנסיבות מסוימות, רופאים יכולים להגן גם על הקולגות שלהם וגם על עצמם. מצד שני, קשר שתיקה מן הסוג הזה הוא אינו מוסרי. יתרה על כך, קשר השתיקה עלול למנוע מאירועים של רשלנות רפואית לעלות לדיון על סדר היום הציבורי.

 

איך יודעים שאכן מתקיים קשר שתיקה?

השאלה המתבקשת היא כיצד בעצם ניתן להוכיח קשר שתיקה של רופאים, בעיקר בהקשר של רשלנות רפואית. כאן, הפתרון הכי טוב יהיה לערך עורכי דין שמגיעים מהתחום ומכירים אותו.

התייעצות עם מומחים כגון פייל ושות' – משרד עו"ד מגלה שאכן קיים לעיתים קשר שתיקה בין רופאים. אם מערבים מוקדם עורך דין, מתמודדים ישירות עם הבעיה ומקבלים כלים שעוזרים לפתור אותה.

חוץ מזה, ניתן לדעת שמתקיים קשר שתיקה כאשר מגיעים אל רופא שלא קשור לאירוע התביעה – אך עדיין מקבלים ממנו סירוב לניסוח של חוות דעת מנומקת ואובייקטיבית. היות וחוות דעת היא הכלי העיקרי שעומד לרשות השופט בבואו לבחון האם חלה סטייה מרמת הזהירות הסבירה והאם אותה סטייה היא זו שגרמה נזק למטופל, היעדרה פוגע מהותית ביכולת לבסס את טענת הניזוק.

 

כך מתגברים על קשר השתיקה

רשלנות רפואית וקשר השתיקה של רופאים לא מייצגים תופעה ייחודית לישראל. למרות שישראל היא מדינה קטנה ושלכאורה יותר קל בה לשמור על קשר שתיקה מסוים, ניכר שהוא קיים גם בעוד מדינות ברחבי העולם. מצד שני, זו יכולה להיות הזדמנות מעולה ללמוד כיצד מתמודדים עם קשר השתיקה ומה אפשר לעשות על מנת לפרום אותו.

החדשות הטובות הן שהתייעצות עם עורכי דין שמגיעים מהתחום של רשלנות רפואית היא כבר צעד ראשון בכיוון הנכון. כאמור, מעורבות של עורכי דין שמגיעים מהתחום ומכירים אותו מאפשרת לרכז את כל הטיפול בסוגיה תחת קורת גג אחת. אם עושים את זה בצורה מסודרת, לומדים לא רק באיזה נסיבות נוטים קשרי שתיקה מסוימים לחזור על עצמם – אלא גם מה אפשר לעשות כדי לפרוץ אותם.

האמת היא שניזוק שיכול להוכיח את טענתו בנוגע לרשלנות רפואית לא אמור לסבול מקשר השתיקה בין רופאים. על אף שלעיתים קשר השתיקה הזה מקשה על קבלת חוות דעת רפואית ומנומקת, ניתן להתייעץ עם עורך דין ולפתור חלקית את הבעיה.

תוכן עניינים
מצאתם את מה שחיפשתם ? שתפו בקליק
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
Investments
נדל"ן
מהו שכר טרחה עורך דין מקרקעין / נדל"ן?

עורך דין לענייני נדל״ן ומקרקעין הוא המפתח שלכם לעסקה בטוחה שקשורה לנדל״ן. עסקי הנדל״ן יכולים להיות בעלי חוקים נוקשים, לכן מאוד מומלץ להיוועץ בעורך דין לפני שחותמים על חוזים, במיוחד

פטיש של שופט
עריכת דין
מה העונש הצפוי על הטרדה מינית?

החוק למניעת הטרדה מינית, עודכן לאחרונה באופן משמעותי ב -1988. חוק זה חוקק מתוך רצון להגן על האזרחים מפני פגיעה בכבודם, גופם, שמירה על זכותם של כל האנשים על גופם

עריכת דין
תקדימים והצלחות בתיקי אובדן כושר עבודה

תביעות אובדן כושר עבודה מול חברות ביטוח הן לא פשוטות: חברות הביטוח יעדיפו בדרך כלל למתוח את הזמן ולעכב את תשלומי הפיצויים כמה שיותר, או למצוא דרכים להימנע מתשלום לחלוטין.

פטיש
עריכת דין
תאונת דרכים – האם חובה לערב משטרה?

 כשמדובר בתאונת דרכים בה לא מעורבים נפגעים רבים, בוחרים להחליף את פרטי הביטוח מבלי לערב את המשטרה. האם כך גם במקרה של נפגעים? על כך במאמר הבא.   דיווח על