רטיבות מהגג? טיפים של מומחים למיגון הגג בבית

למרות שהחורף הישראלי אינו נחשב קשוח במיוחד, ובשני העשורים האחרונים היו לנו עונות חורף יחסית קלילות בהשוואה למקומות אחרים, בעיות של איטום, נזילות ורטיבות בגג עדיין חוזרות ונשנות בבתים רבים.

אנשים רבים נתקלים בצורך לבצע איטום מחדש של גג הבית, ולכן, במאמר שלפניכם ריכזנו מספר טיפים למיגון גג הבית לקראת החורף הבא.

 

מדוע בכלל חשוב לאטום כראוי?

טרם ניכנס לטיפים עצמם, חשוב להסביר במספר משפטים מהי החשיבות של איטום גג הבית. בשונה מקניית מטריה או מעיל טוב, את איטום הגג לא ניתן לבצע לאחר תחילת החורף, אלא חשוב לבצע אותו לפני כן, כדי להימנע מנזקים של רטיבות מהגג, עובש, טחב, פטריות, עיוות קירות ועוד דברים נוספים. למידע על נזילות מים וקריאה נוספת, תוכלו לפנות למספר אתרים מקצועיים באינטרנט, ובתור התחלה, בפסקאות הבאות נציג מספר שאלות וטיפים שיסייעו לכם בתהליך זה.

 

מהו חומר האיטום הקיים בגג שלכם?

טיפ ראשון הינו לבדוק את חומר האיטום הקיים. רוב הגגות הקיימים בישראל כבר עברו לפחות תהליך איטום אחד, ולכן קיים בהם חומר איטום כלשהו. לכן, חשוב מאוד לברר מהו חומר האיטום הקיים, כי ככל שתבחרו חומר איטום שונה ממש שנמצא כרגע בגג, ייתכן שהוא לא יתחבר עם החומר החדש, ואז תהליך האיטום שביצעתם הוא חסר תועלת והפוטנציאל לרטיבות עודנו קיים.

 

האם הגג שלכם מוכן לאיטום? אילו אובייקטים קיימים על הגג?

הטיפ השני הינו להכין את הגג שלכם לתהליך האיטום וכן לברר אילו אובייקטים קיימים בגג שיכולים להפוך את תהליך האיטום למורכב יותר. החלק הראשון, של הכנת הגג לאיטום הינו החלק הפשוט יותר, שכן הוא מצריך מכם לארגן את הגג כמו שצריך כך שתוכלו להתחיל לעבוד עליו. החלק השני מהותי יותר, כיוון שעל גגות הבתים יש אובייקטים כמו דודי שמש, מרזבים, בליטות בטון ועוד, שעלולים להפוך את מלאכת האיטום למורכבת יותר. הסיבה לכך היא הקושי בחיבור של חומר האיטום אל אותו אובייקט שנמצא על הגג, כיוון שבסופו של דבר, הבעיות השונות של רטיבות נוצרות דווקא באותם איזורים של חיבור בין חומר האיטום, למשל אל דוד השמש שמותקן על הגג.

 

איזה חומר איטום לבחור לגג שלכם?

טיפ שלישי יהיה לבחור את חומר האיטום המתאים ביותר עבור התשתית הקיימת אצלכם בגג. בחירה בחומר האיטום היקר ביותר שקיים בחנות מתוך תקווה שהוא יספק את הביצועים הטובים ביותר אינה בהכרח הבחירה הנכונה. עליכם לבחור את חומר האיטום שיתאים אל הגג שלכם מבחינת האחיזה, העמידות לטווח ארוך, החיבור עם חומר האיטום הקיים, ועוד. בהקשר זה, מומלץ להתייעץ עם אנשי מקצוע בעלי ניסיון, בכדי להימנע ממצב שבו אתם רוכשים חומר איטום ממיטב כספכם, אשר לאחר מעשה מתברר להיות לא מתאים אל הגג שלכם.

 

תוכן עניינים
מצאתם את מה שחיפשתם ? שתפו בקליק
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
משקף על החול
אופנה
הטרנדים החמים שאתם חייבים להכיר לקיץ הבא

משקפי שמש משמשות אותנו לכל עונות השנה, אך העונה החמה ביותר (תרתי משמע) היא עונת הקיץ. אחרי חורף ארוך, כולנו רוצים לספוג שמש וללכת בהנאה באוויר החמים בחוץ. האקלים הישראלי

Investments
נדל"ן
מהו שכר טרחה עורך דין מקרקעין / נדל”ן?

עורך דין לענייני נדל״ן ומקרקעין הוא המפתח שלכם לעסקה בטוחה שקשורה לנדל״ן. עסקי הנדל״ן יכולים להיות בעלי חוקים נוקשים, לכן מאוד מומלץ להיוועץ בעורך דין לפני שחותמים על חוזים, במיוחד