מה ההבדל בין רטיבות בקיר פנימי לחיצוני

בין אם זהו קיר חיצוני ובין אם קיר פנימי, רטיבות בקירות עלולה להפוך לעובש אם לא מאתרים את מקור הנזילה ומטפלים בו מיד.

המאמר יפרט את ההבדלים בין רטיבות בקיר פנימי לחיצוני במבנה.

 

הגורמים לרטיבות בקירות פנימיים

רטיבות בקירות היא קושי שחייבים לפתור כיוון שהדבר עלול להזיק לבריאות ולסכן את המבנה. בדרך כלל מדובר ברטיבות חיצונית המחלחלת לקירות המבנה ולתקרה, אשר גורמת לקירות להתקלף, לדהיית צבע, ליצירת סדקים, עובש וקורוזיה. לעומתה, רטיבות בקירות הפנימיים נובעת מהתיישנות או חיבורים לקויים בצנרת הפנימית. כאשר ישנם צינורות ביוב או ניקוז ישנים, הם עלולים להתפוצץ ולגרום לרטיבות בעיקר בקירות המקלחת, השירותים והמטבח כיוון ששם עוברת הצנרת. גם פיצוץ בצנרת של השכנים עלול לגרום לרטיבות בקירות ולהצפה. מלבד הרטיבות בקירות תוכלו לזהות את הנזילה באמצעות ריח טחב, רשרוש חלש של זרימת מים, כתמים על הקירות ושינוי בטמפרטורה של הקירות. כלומר, באזור אחד הקירות יהיו קרים יותר למגע מאזורים אחרים. חדירת המים גורמת נזק לבלוקים והבטון ונזק לנשימה ולכן יש לאתר את המקור בדחיפות ולטפל בבעיה.

 

הגורמים לרטיבות בקירות חיצוניים

רטיבות בקירות החיצוניים נובעת מחדירת מי גשמים בעקבות בעיות איטום. כאשר הגג לא אטום כמו שצריך ביריעות או בזפת או כתוצאה מדוד שמש שהתפוצץ. המים מחלחלים לקירות החיצוניים ופעמים רבות גם חודרים לדירות. למשל רטיבות מעל הפנלים יכולה לנבוע ממי גשמים שהצטברו על הגג. כמו כן, רטיבות פנימית נגרמת מצנרת של מזגן דולף המחלחל לקירות החיצוניים או ליקויים במבנה. ישנם מקרים בהם שורשים של עצים סמוכים מתלפפים בצנרת של הבניין וחוסמים את מעבר המים בצינורות.

 

מי אחראי לתקן את נזקי הרטיבות?

אם ישנה בעיית רטיבות בדירה חדשה, הקבלן אחראי לטפל בבעיה בגדר האחריות. בדירה מושכרת בעלי הדירה מחויבים לפתור את תופעת הרטיבות. במקרים בהם אתם בעלי הדירה ויש לכם ביטוח מבנה, תוכלו לתבוע את הביטוח עבור התיקונים. כאשר מדובר על נזילה בבניין כתוצאה מבלאי, ועד הבית או חברת הניהול של הבניין צריכים לפתור את הנושא, וכמובן במקרים בהם הרטיבות היא כתוצאה מנזילה אצל השכן, הוא יהיה אחראי לפתרון. מנגד, יכולה להיות נזילה בדירה שלכם כתוצאה מצנרת ישנה, ואתם תצטרכו לטפל בכך ולשפץ את הדירה.

 

כיצד מטפלים בבעיית הרטיבות?

על מנת לדעת מה מקור הרטיבות ולפנות לגורם האחראי יש לגלות אותה. גילוי רטיבות במבנים נעשה על ידי חברה מקצועית המומחית לאיתור נזילות. לחברה ישנם מכשירים טכנולוגים מתקדמים, שיכולים לאתר את המקור לנזילה באופן המדויק ביותר. המכשירים הנפוצים הם מצלמה טרמית ומצלמת אינפרה אדום, המזהות את השינויים בטמפרטורה והאזורים בהן היא משתנה באופן קיצוני. המצלמות הללו מגיעות לרמת דיוק גבוהה ונמצאו כיעילות מאוד באיתור מקור הנזילה.

 

סדקים בקיר

תוכן עניינים
מצאתם את מה שחיפשתם ? שתפו בקליק
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
משקף על החול
אופנה
הטרנדים החמים שאתם חייבים להכיר לקיץ הבא

משקפי שמש משמשות אותנו לכל עונות השנה, אך העונה החמה ביותר (תרתי משמע) היא עונת הקיץ. אחרי חורף ארוך, כולנו רוצים לספוג שמש וללכת בהנאה באוויר החמים בחוץ. האקלים הישראלי

Investments
נדל"ן
מהו שכר טרחה עורך דין מקרקעין / נדל”ן?

עורך דין לענייני נדל״ן ומקרקעין הוא המפתח שלכם לעסקה בטוחה שקשורה לנדל״ן. עסקי הנדל״ן יכולים להיות בעלי חוקים נוקשים, לכן מאוד מומלץ להיוועץ בעורך דין לפני שחותמים על חוזים, במיוחד