קידום אתרים מקומי – מהו עדכון “יונה” ואיך מתמודדים איתו?

בין אם אתם רק מתחילים עסק מקוון או בעל מכירות מקוונת ובין אם אתם כבר שועלים ותיקים, ישנו סיכוי טוב מאוד שקהל הלקוחות שלכם הוא מגוון ומתפרש על מספר אזורים גיאוגרפיים שונים. 

לכן, כמו שחשוב לכם לפרסם את המוצר שלכם, לדאוג שהמוצר שלכם יהיה הטוב ביותר שניתן וכן להפוך את המחיר שלו לאטרקטיבי ללקוחות תוך שמירה כמובן על אחוזי רווח אופטימליים עורכם, אתם מעוניינים לקדם את האתר שלכם לכמה שיותר אנשים ולהיות כמה שיותר רלוונטיים בעיקר לקהל היעד שהממוקד שלכם. 

מנוע החיפוש של גוגל הוא כמובן מנוע החיפוש המוביל ביותר אשר הדירוג בו יכול לחרוץ גורלות של עסקים לחיים או למוות שכן אם עסק מדורג גבוה בעמוד התוצאות של גוגל עבור חיפושים רלוונטיים הרי שיש לו גישה הרבה יותר רחבה לקהל היעד הממוקד עבורו, ומנגד, עסק שאין לו חשיפה טובה ונמצא בעמוד הרביעי לדוגמא בתוצאות החיפוש כנראה שלא יזכה כלל ללקוחות שיגיעו בזכות האתר שלו ובימינו הדברים הללו מתורגמים לאובדן ישיר ברווחים.

גוגל מעדכנת את האלגוריתם שלה על בסיס יומיומי ומוסיפה פיצ’רים ויכולות בכל עת. 

החל מסוף 2013, גוגל הוסיפו למשחק קידום האתרים אלגוריתם חדש שמשנה את כללי המשחק בכל הקשור לקידום אתרים בקרב קהילות מקומיות. 

עדכון זה זכה לכינוי “עדכון היונה” של גוגל בידי קהילת מקדמי האתרים וזאת מפני שעדכון זה מתמקד באופטימיזצית החיפושים המקומיים, בדומה ליונים אשר תמיד חוזרות אל הבית שלהן.

 

מה המשמעות של עדכון היונה?

האלגוריתם הזה בעצם מחבר בין שאילתות מקומיות עם תוצאות מקומיות – ובכך מאפשר ללקוחות להיעזר במיקום הגיאוגרפי שלהם כדי למצוא תוצאות שרלוונטיות אליהם. 

על כן, בעקבות פרסום העדכון הזה חלה תנודה גדולה בקרב העסקים המקומיים אשר חלק מהם חוו עלייה משמעותית בדירוג בעוד אחרים חוו התרסקות. 

 

איך זה עובד?

גוגל יודעת איפה אתם נמצאים. וגוגל יודעת איפה רוב העסקים שהיא מפרסמת נמצאים. 

עם שימושים נרחבים בתרגום כתובות IP וכתובות MAC לכתובות גיאוגרפיות, יחד עם זיהוי הרשתות אשר בהן אתם משתמשים וזיהוי המיקום שלהם ואפילו עם היכרות של איפה הטלפון שלכם נמצא בכל לילה ענקית הטכנולוגיה גוגל יודעת איפה אתם בכל רגע נתון. 

על כן, אתרים של עסקים אשר מפרסמים באתר שלהם את הכתבות שלהם, עושים כתבות תוכן אשר משתמשות במילות מפתח תלויות מיקום, ונרשמים ל-“גוגל ביזנס” – פורטל עסקי של גוגל שנותן לכם כלים לקידום האתר שלכם וכן מאפשר לכם להירשם עם כתובת לאתר שלכם ובכך לעלות בדירוג של לקוחות אשר רלוונטיים עבורכם. 

העדכון הזה עבר מספר שינויים ושכלולים מאז 2013 אך השפעותיו שינו את פני קידום האתרים והפכו את המיקוד לאוכלוסייה המקומית לחשובה מאי פעם. 

תוכן עניינים
מצאתם את מה שחיפשתם ? שתפו בקליק
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
Investments
נדל"ן
מהו שכר טרחה עורך דין מקרקעין / נדל”ן?

עורך דין לענייני נדל״ן ומקרקעין הוא המפתח שלכם לעסקה בטוחה שקשורה לנדל״ן. עסקי הנדל״ן יכולים להיות בעלי חוקים נוקשים, לכן מאוד מומלץ להיוועץ בעורך דין לפני שחותמים על חוזים, במיוחד

איש דיגיטל
עסקים
מיתוג עסקי – איך זה יכול להציל חברות ענק

מיתוג עסקי הוא כלי עוצמתי וחשוב מאוד שיש לעסק. באמצעותו ניתן ליצור תדמית טובה, אמון, בטחון והצלחה. מיתוג עסקי הוא מעבר לעיצוב לוגו מושך ושם קליט. הוא כולל מגוון תהליכים