ספרים – איך זה יעזור להתפתחות הילד

כשאנחנו חושבים על ספרים, אנחנו יודעים שמדובר בכלי חשוב מאוד לילדים שלנו.

אבל לא כולם יודעים, כי הספר משמעותי מאוד עבור התפתחות הילדים שלנו.

בגילאי 8 למשל, ישנה חשיבות רבה להתמיד בקריאה.

זו העת של ראשית הקריאה אצל ילדינו.

אם ילדיכם לא מתחבר לקריאה של ספרים ואתם מעוניינים לעודד אותו לקרוא לעיתים קרובות יותר, ריכזנו עבורכם כמה טיפים.

 

מספר טיפים לחיבור ילדים לקריאה

  1. כדי להעלות את הסיכוי שילדיכם יתעניין בקריאה של ספר, תציעו לו לבחור את הספר ביחד.
    הקדישו כמה דקות עד שעה וצאו אל הספרייה הקרובה לביתכם.
  2. עברו בסבלנות עם הילד על הספרים שמוצעים לגילו ובדקו אם התנאים הבאים מתקיימים בספר שהילד התעניין בו:
  • הכי חשוב, קודם כל, לבדוק שמדובר בנושא שהילד מתחבר אליו. אם הילד אינו אוהב את הנושא בו הסיפור עוסק, יש סבירות גבוהה שהוא יחליט בשלב מוקדם להפסיק את הקריאה בו. מדובר בסיבה הגיונית, גם אנחנו, המבוגרים, לא נקרא ספר שאינו מעניין אותנו.
  • שימו לב שהסיפור קצר, סיפור ארוך מידי עלול להקשות על הילד בעת הקריאה, כך שיש סבירות גבוהה שהוא יחליט כבר בעמודים הראשונים של הספר שהוא אינו מעוניין להמשיך לקרוא בו עוד.
  • בדקו האם יש איורים בספר. איורים מסייעים לילדים לדמיין את הדמויות ואת מהלך הסיפור. ספר ללא איורים עלול להיות משעמם ולגרום לילד שלא להתעניין בקריאה בו.
  • בדקו האם הספר מנוקד. בסביבות גיל 8, ילדים צריכים להיעזר בניקוד כדי שהקריאה שלהם תהיה יחסית קלה ורציפה. ספר ללא ניקוד עלול לגרום לקריאה איטית ובסופו של דבר, לתסכול אצל הילד.

אם אתם רוצים לחסוך מזמנכם בחיפוש אחרי ספרים, ניתן לבדוק באינטרנט אודות ספרים מומלצים לילדים בני 8 ולהגיע לספריה כאשר יש לכם רשימה עם ספרי ילדים שלדעתכם יתאימו לילדיכם. לאחר מכן תוכלו לעבור על הטיפים שצוינו קודם לכן.
הורים רבים ממליצים על האתר KidsBest, זהו אתר ייחודי שכולל מגוון רחב של ספרי ילדים. היתרון המרכזי באתר הזה הוא שניתן לאתר בו ספרים (אם למשל שמעתם על ספר מומלץ ורציתם לבדוק אודותיו) וגם האתר כולל מאות דירוגים של מומחים והורים שמאפשרים לדעת איזה ספרים טובים קיימים לילדים בכל שכבת גיל.
אם לא די בכך, תוכלו להיכנס לאתר ולבדוק פרטים גם אודות משחקי ילדים מומלצים.

לסיכום

כך שאם אתם חפצים בספר טוב, שיקדם את ילדיכם בקריאה מבלי שתצטרכו לנסות ולשכנע אותו לקרוא ספר, הגעתם לכתובת הנכונה, כל שנותר לכם הוא לשבת עם ילדיכם מול המחשב ולבדוק מהם הנושאים שמעניינים אותו (וכמובן, גם לבדוק מהו הדירוג שנתנו ילדים או הורים לילדים שקראו את הספר).
השילוב של מציאת ספר מהאתר תוך מעבר על הטיפים שהוצעו לעיל, מעלים את הסיכוי שילדיכם יתעניין בקריאה.

 

ילדים

תוכן עניינים
מצאתם את מה שחיפשתם ? שתפו בקליק
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
Investments
נדל"ן
מהו שכר טרחה עורך דין מקרקעין / נדל”ן?

עורך דין לענייני נדל״ן ומקרקעין הוא המפתח שלכם לעסקה בטוחה שקשורה לנדל״ן. עסקי הנדל״ן יכולים להיות בעלי חוקים נוקשים, לכן מאוד מומלץ להיוועץ בעורך דין לפני שחותמים על חוזים, במיוחד

איש דיגיטל
עסקים
מיתוג עסקי – איך זה יכול להציל חברות ענק

מיתוג עסקי הוא כלי עוצמתי וחשוב מאוד שיש לעסק. באמצעותו ניתן ליצור תדמית טובה, אמון, בטחון והצלחה. מיתוג עסקי הוא מעבר לעיצוב לוגו מושך ושם קליט. הוא כולל מגוון תהליכים