נתפסת נוהג בשכרות – האם ניתן לערער?

נהיגה בשכרות היא עבירה על החוק שהדין עליה חמור מכיוון שהנהג לא רק מסכן את עצמו אלא גם את הנוסעים עימו ברכב, הנהגים האחרים והולכי הרגל. המאמר יבדוק האם ניתן לערער על דו"ח נהיגה בשכרות.

 

מהי נהיגה תחת שכרות?

על מנת לקבוע אם אדם נוהג תחת שכרות עליו לעבור מבחן בדיקת אחוזי אלכוהול. אם אחוז האלכוהול בדמו עולה על הרף הקבוע בחוק הוא יימצא שיכור. כלומר, גם אם הנהג אינו חש שיכור ואינו מתנהג כשיכור הוא עלול לקבל כתב אישום על נהיגה בשכרות כאשר נמצא בבדיקה 290 מ"ג אלכוהול בכל ליטר של אוויר אותו הוא נושף בבדיקה.

על אחת כמה וכמה, החוק מחמיר עם נהג צעיר לפני גיל 24 עם וותק של פחות משנתיים בנהיגה או נהג ברכב ציבורי או משאית.

 

ההבדל בין נהיגה בשכרות לנהיגה תחת השפעת אלכוהול

נהיגה בשכרות היא עבירה חמורה השונה מנהיגה תחת השפעת אלכוהול. ההבדל הוא מבחינת העונשים. כאשר נוהגים תחת השפעת אלכוהול העונש הצפוי בחוק הוא פסילת רישיון נהיגה לתקופה קצרה יותר. לעומת זאת, נהיגה בשכרות תביא לפסילת רישיון של מינימום שנתיים.

בנוסף בנהיגה תחת שכרות לא מקבלים דו"ח תנועה רגיל אלא זימון לבית משפט וכתב אישום. לפיכך יש חשיבות רבה למעורבותו של עורך דין תעבורה שיכול להמיר את הדין מעבירה של נהיגה בשכרות לעבירה של נהיגה תחת השפעת אלכוהול. למידע נוסף בקרו באתר של עורך דין תעבורה יערית אוליאל.

 

אמצעי האכיפה של המשטרה

בדיקת שכרות נעשית על ידי שוטר באמצעות נשיפון. בנוסף, השוטר רשאי לבקש מהנהג החשוד לעבור בדיקת שתן או בדיקת דם. כאשר שוטר עוצר נהג הוא ינסה לאתר סימנים מחשידים כמו ריח אלכוהול, תגובות והתנהגות. לעומת זאת, הבדיקה בינשוף מחייבת את הסכמת הנהג ורק שוטר מוסמך רשאי לבצע אותה.

לפיכך, הפתרון של השוטרים הוא בדיקה באמצעות ינשופון שאינו מדויק כמו בדיקת ינשוף וגם כאן הבדיקה מחייבת הסכמה של הנהג. יחד עם זאת, הינשופון אינו אינדיקציה לכתב אישום. אם נכשלים בבדיקה נדרשים לעבור בדיקות נוספות ואם מצליחים בבדיקה ניתן להמשיך בנסיעה.

 

האם ניתן לערער על אישום נהיגה בשכרות?

כאמור ניתן להמיר את האישום של נהיגה בשכרות לנהיגה תחת השפעת אלכוהול. שנית, לעיתים הבדיקות אינן מתבצעות על פי הנהלים ולכן יש חשיבות רבה לליווי של עורך דין תעבורה שיוכיח כי התוצאות של הבדיקה אינן אמינות.

במקרה כזה אפשר להפחית בעונש או לקבל זיכוי מלא. ההמלצה היא לפנות מייד עם קבלת הזימון לחקירה לעורך דין מיומן בתחום ולא להתמודד לבד. לסיכום, ההשלכות על נהיגה בשכרות הן קריטיות כיוון שמעבר לפסילת רישיון הנהג יידרש לעבור מבחן עיוני ומעשי במרב"ד..

נתפס נוהג בשכרות

תוכן עניינים
מצאתם את מה שחיפשתם ? שתפו בקליק
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
מעשים מגונים לפי החוק
עריכת דין
מה זה מעשים מגונים לפי החוק?

החוק מגדיר מעשה מגונה כמעשה שנועד לשם גירוי, ביזוי או סיפוק מיני, שנעשה ללא הסכמה בוגרת של אחד הצדדים. העונש על עבירה של ביצוע מעשים מגונים יכול להגיע למאסר של

מאזניים
עריכת דין
מתי ניתן לקבל ייפוי כוח מתמשך?

ייפוי כוח מתמשך מאפשר לכל אדם בגיר לקבוע על ידי מי וכיצד יטופלו ענייניו בעתיד כאשר הוא כבר לא יוכל לטפל בענייניו בעצמו. על מנת שהייפוי כוח ייכנס לתוקף עקב

שופט מרכזי
עריכת דין
מתי תצטרכו נוטריון אמריקאי?

תרגום נוטריוני נועד לספק תוקף משפטי למסמכים המועברים משפת מקור אל שפת יעד. התרגום הנוטריוני משמש כמסמך תקף בפני עצמו ורק נוטריון בעל רישיון מורשה להפיקו.  תרגומים נוטריוניים נחלקים לכאלה

דיני ירושה
עריכת דין
איך להימנע מסכסוכים משפחתיים ומאבקי ירושה?

אין דבר יותר חשוב ממשפחה. אלו האנשים שהולכים איתנו את כברת הדרך המשמעותית ביותר מהרגע שנולדנו עד הנשימה האחרונה. אבל… מה קורה אחר כך?לפעמים, מוות של אחד מבני המשפחה מקרב

עורך דין אזרחי
עריכת דין
במה עו"ד פלילי שונה מעו"ד אזרחי?

עריכת הדין נחשב למקצוע נרחב ביותר בגלל שהוא כולל תחתיו תחומים מגוונים. למשל, מקרקעין, משפחה, תחום אזרחי ופלילי ועוד. בעקבות התעניינות רבה שנראתה בקרב גולשים ברשת שנגעה לתחומים אלו, החלטנו