מתי תצטרכו נוטריון אמריקאי?

תרגום נוטריוני נועד לספק תוקף משפטי למסמכים המועברים משפת מקור אל שפת יעד. התרגום הנוטריוני משמש כמסמך תקף בפני עצמו ורק נוטריון בעל רישיון מורשה להפיקו.  תרגומים נוטריוניים נחלקים לכאלה אשר הנוטריון מתרגם בעצמו וכאלה שהוא מעביר לתרגום של גורם מקצועי. כאשר התרגום נעשה על ידי אחר, הנוטריון נדרש לצרף אליו אישור המעיד על תוקפו. על תרגומים נוטריוניים במאמר שלפניכם.

 

מסמך קביל

תרגום של מסמך על ידי נוטריון נועד להפוך אותו לקביל בפני הרשויות במדינות זרות. תרגום נוטריוני הוא תרגום שאושר על ידי נוטריון בא כוחה של המדינה, וקיבל  חותמת רשמית. תפקידו של נוטריון אמריקאי בישראל הוא לוודא כי אכן התרגום משקף בצורה מדויקת את הנכתב במסמך המקורי. ככל שיימצא פגם בתרגום, האשמה נחה על הנוטריון שאישר אותו.

 

אימות חתימה על נכס

באימות חתימה של נוטריון אמריקאי על נכס אין חובה שהדבר יהיה בשגרירות. וניתן לחתום על אימות חתימה על נכס בארצות הברית אצל כל נוטריון אשר דוברת אנגלית על בוריה. על מנת לספק  מגוון מסמכים הנדרשים בארצות הברית חלה חובה על הנוטריון להיות בקיא באנגלית ובעברית לרבות הניואנסים לכל שפה ובדרישות הרשויות האמריקאיות לעניין התרגום.

 

בשגרירות או בקונסוליה

שגרירות ארצות הברית בישראל מעניקה מגוון שירותי אימות נוטריוני למסמכים אשר נדרשים בארצות הברית אך אלו ניתנים לאזרחים אמריקאים בלבד. השירותים הנוטריוניים הינם בנוכחות קונסול אמריקני ויש לקבוע לכך מועד מראש כאשר זמני ההמתנה לתור עשויים להיות ארוכים.

 

אפוסטיל על תרגום נוטריוני

לפעמים נדרש אישור חתימת אפוסטיל על אישור הנוטריון למסמך מתורגם לאנגלית. אישור אפוסטיל מהווה אישור רשמי של המדינה כלפי מדינות אחרות החברות באמנת האג שמאמת את החתימה על גבי תעודה ציבורית. אחת מהתעודות הציבוריות המאושרות באישור אפוסטיל היא אישור נוטריוני.

חתימת אפוסטיל מאשרת כי התעודה היא אכן רשמית, מקורית, והונפקה על ידי הגורם הממשלתי או אחרים שמוסמך להפיקה. ניתן לקבל חתימת אפוסטיל על גבי אישור נוטריוני במחלקת אישורי אפוסטיל של בתי המשפט. האישור ניתן לאחר בדיקה שהנוטריון מופיע ברשימת הנוטריונים המוסמכים ולאחר תשלום האגרה.

 

שירותים רלוונטיים

משרדים המציעים שירותי נוטריון אמריקאי, נדרשים להחזיק ברישיון לעסוק בתחום והם נדרשים לעבוד על פי הנהלים שנקבעו בדין. במשרד של נוטריון אמריקאי, תוכלו לבצע חתימות על מגוון מסמכים שונים אשר מיועדים לשימוש בארצות הברית, לרבות מסמכי ייפוי כוח, תצהירים שונים, צוואות, הצהרות, שבועות,  חתימה על אג"ח בארה"ב ועוד.

 

סיכום נוטריון אמריקאי

לסיכום הנושא, חתימה של נוטריון אמריקאי קבילה בכלל המדינות בארצות הברית והדבר יכול לחסוך זמן ובירוקרטיה עבור אזרחים אמריקאים הגרים בישראל. ניתן להגיש מסמכים אל נוטריון אמריקאי, הן בשגרירות ארצות הברית  והן במשרדי נוטריון ישראלים המציעים שירות כזה.

זכוכית מגדלת

 

תוכן עניינים
מצאתם את מה שחיפשתם ? שתפו בקליק
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
מעשים מגונים לפי החוק
עריכת דין
מה זה מעשים מגונים לפי החוק?

החוק מגדיר מעשה מגונה כמעשה שנועד לשם גירוי, ביזוי או סיפוק מיני, שנעשה ללא הסכמה בוגרת של אחד הצדדים. העונש על עבירה של ביצוע מעשים מגונים יכול להגיע למאסר של

עורך דין לגילוי מרצון
עריכת דין
מהו עורך דין גילוי מרצון?

עצמאים או חברות? קיימים בידיכם נכסים או הכנסות אשר הוסתרו מרשויות המס? קיימת אפשרות בה תוכלו לעצור את המעשים האסורים בתחום זה ולהסדיר את מעמדכם מול רשויות המס. זאת תוך

טינטון
עריכת דין
3 גורמים שיכולים לגרום לטינטון באוזן

אנשים הסובלים מבעיות רפואיות שונות, יכולים לממש את זכויותיהם באמצעות הגשת תביעות נזיקין כנגד מספר גורמים, כמו המוסד לביטוח לאומי וחברות הביטוח ולקבל פיצויים בהתאם. אחת מהבעיות הרפואיות המטרידות והנפוצות

הורות משותפת
עריכת דין
כיצד ניגש להסכם הורות משותפת?

אם אתם רוצים לדעת כיצד לחתום על הסכם הורות משותפת – הגעתם למקום הנכון! במאמר זה נסביר את כל השלבים והדברים שצריך לקחת בחשבון לפני שמגיעים לכתוב הסכם הורות משותפת.

עורך דין ביטוח לאומי מי צריך אחד ומדוע?
עריכת דין
עורך דין ביטוח לאומי מי צריך אחד ומדוע?

ברגעים קשים כמו תאונות דרכים, תאונות עבודה, מגבלות פיזיות שונות הנובעות ממחלות סבוכות ועוד, יש צורך להגיש תביעה נגד הביטוח הלאומי. קביעותיו של הביטוח הלאומי יקבעו את מידת התמיכה של