מהו שירות משלוחים מהיום להיום, מהיום למחר וכמה עולה כל שירות?

פעם, אם נצרכנו לשלוח דבר מה למען רצוי, היתה בידינו למעשה רק אפשרות אחת: דואר ישראל. אלא שכיום ובמיוחד בעשור האחרון, מערך שירותי המשלוחים הפך לתחום שירות בפני עצמו, ובו ניתן למנות בתי עסק וחברות רבות מספור – באופן שמאפשר לנו הלקוחות, ליהנות ממחירים אטרקטיביים בזכות אותה תחרות ומבחר. כדי לעשות קצת סדר בדברים, לפניכם הרחבה ופירוט אודות כמה שירותי משלוחים ייחודיים באופן מפורט.

 

לאיזה צורך משמשים שירותי משלוחים?

ראשית כדי להכניס את הדברים לקונטקסט ולתמונה הכוללת, תשובה לשאלה נפוצה שאף מפתיעה רבים: מי משתמש בשירותי משלוחים? כיום, נהוג לחשוב כי הנעזרים בשירותי משלוחים הם בדרך כלל עורכי דין ופקידים, וכן עובדים במשרדים שונים הנזקקים לשירותי חברת שליחויות מהיום להיום או מהיום למחר לצורך חתימות על מסמכים מקוריים וכיוצא באלה. אלא שמלבד הגופים הללו (ואכן כן, מדובר בקהל המרבה מאד להשתמש בשירותי משלוחים מהיום להיום), בל נשכח גם תחומים אחרים לחלוטין הנזקקים לשירותי משלוחים מהיום למחר או מהיום להיום: זרי פרחים, מתנות וכרטיסי ברכה, משלוחים עסקיים של חבילות ואפילו מספר ארגזים מרובה לצרכים תעשייתיים, וכן משלוחי דואר (מכתבים ממש – כן, לא רק הדואר מניח לכם את המכתבים בתיבה) וכמובן ענף המסעדנות והמזון.

מכל סוגי השירות הללו, ניתן בהחלט להגיד כי ייתכן מאד וגם אתם תזדקקו ביום מן הימים לשירותי שליחויות, ואולי אפילו מעכשיו לעכשיו, ולמעשה ככל שעוברות השנים כך הסיכוי שתעשו שימוש בדואר ישראל הולך ופוחת – ולא בהכרח בשל משך הזמן שיש לחכות כאשר עושים בו שימוש, אלא יותר סביר להניח בשל ריבוי האפשרויות האחרות העומדות לרשותכם.

 

משלוחים עסקיים ומשלוחים פרטיים

מטבע הדברים, הרבה פעמים ישנו הבדל בין שירותי משלוחים לענף העסקי ובין שירותים דומים לאנשים פרטיים. הסיבה לכך אינה נעוצה רק בעובדה הטכנית שאופי הלקוחות שונה זה מזה בין שני המקרים (כפי שקורה לא פעם בחברות ומוצרים אחרים, ללא קשר לטיב השירות או לאופיו), אלא בשל העובדה המרכזית כי לקוחות עסקיים לרוב עובדים עם חברת המשלוחים באופן שוטף ואולי אף יומיומי, וכן בשל העובדה שבענף המסחרי והעסקי גדולה יותר הסבירות שהחבילות תהיינה גדולות ובכמויות משמעותיות יותר מאשר בענף הפרטי. על פי רוב, זו תהיה הסיבה המרכזית לשוני בין התעריפים עבור שני סוגי הקהלים, אם כי בחלק מהחברות המבצעות שליחויות אין בהכרח חלוקה ברורה בין השניים.

 

משלוחים מהיום להיום

כשאומרים משלוחים מהיום להיום, הרבה אנשים בארץ ובעולם חושבים על חברות כמו FedEx העולמית, המתחייבת להעביר את החבילה הרצויה אל הנמען שלכם בתוך פרק זמן שאינו עולה על 24 שעות – מכל ולכל מקום בעולם. השימושים לאותם שירותי שליחויות יכולים להיות רפואיים (הן בקרב לקוחות עסקיים והן בקרב לקוחות פרטיים), משפטיים, בנקאיים ומשרדיים – כאשר ישנה חשיבות לגודל החבילה, ולמעשה ברובם ככולם של המקרים בשירות ייחודי זה, התעריף ייקבע על פי משקל האריזה. כמובן שהשירות ניתן לפנאי כמו שליחת מתנות ליולדת וכו' אך בדרך כלל משתמשים בו למקרים דחופים ובהולים. אך האמת היא שגם כאן בישראל ישנן לא מעט חברות המבצעות את אותו השירות בדיוק, ולעתים קרובות אף במהירות רבה יותר מכפי שהיה מתאפשר לו הייתם מזמינים את השירות דרך חברה בינלאומית, וכמובן גם במחיר נמוך יותר.

 

כמה זה עולים משלוחים מהיום להיום?

אז מהם המחירים לשירותי שליחויות מהיום להיום? במרחקים קצרים (אם מדובר באותו אזור חלוקה בתוך העיר) ולצורך פשוט יחסית, השליחות תעלה לרוב כמה עשרות שקלים בודדים. עם זאת וככל שנוספים פרמטרים למשוואה, המחיר עשוי לעלות בהתאמה על פי המשתנים הבאים:

  • משקל רב יותר
  • מורכבות המשלוח (אם החבילה אינה ניתנת למעבר בקלות בשל גודלה, צורתה או תכולתה הרגישה)
  • שירותים נלווים נוספים הדרושים למשלוח (משלוח או הובלה בקירור למשל)
  • מרחק בין המען לנמען – כאשר מטבע הדברים משלוחים לחו"ל יהיו יקרים יותר, גם בשל העובדה שהם דורשים שיתוף פעולה עם צדדים נוספים

לרוב, הפרמטרים הללו מעלים את המשלוח בכמה עשרות שקלים אם הם אינם משמעותיים מדי, אך כאשר משקל האריזה כבד מאד או שהמשלוח רגיש במיוחד למשל, השירות עשוי להגיע גם לאלף ולעתים אפילו לכמה אלפי שקלים. ועם זאת כאמור, ככל שהמען נעזר שירותי שליחויות לעתים קרובות יותר או לחלופין הכמויות שהוא עושה בהן שימוש הן גדולות ואפילו סיטונאיות, כך גדל הסיכוי שכבר קיים מערך שליחויות המתאים לצרכיי הספציפיים ובמחירים נמוכים יותר מכפי שפורט לעיל.

 

משלוחים מהיום למחר

קטגוריית שליחויות דומה אך מעט שונה היא שירותי שליחויות מהיום למחר, כאשר לא פעם כאשר משתמשים במונח 'מהיום למחר' לא מתכוונים בהכרח ליום המחרת, אלא לשירות משלוחים שאינו דחוף מאד. לכן, לפני שמזמינים שירות שכזה חשוב מאד לבדוק שאכן המשלוח שאתם מעוניינים לשנע יגיע ליעדו ביום המחרת, ולא רגע אחד לאחר מכן. זהו פרמטר חשוב מאין כמותו בבחירת החברה השולחת, ובמידה והמשלוח שלכם אכן חיוני ליום המחרת רצוי להתרחק ממסלולים המציעים הנחה ככל שהימים מתארכים, שכן בהרבה מאד מקרים אף ההבטחה הזו מופרת והמשלוח לא מגיע ליעדו בזמן.

 

מחירי שליחויות מהיום למחר

לרוב, מחירי שירות שכזה יעלו באופן משמעותי פחות מהמשלוח מהיום להיום, שכן ברוב חברות המשלוחים ישנו מרכז לוגיסטי מרכזי ממנו יוצאים כל המשלוחים באותו בוקר – כאשר ההזמנות עוד נאספות עד שעות הערב. לדוגמא אם משלוח מהיום להיום, מתל אביב לירושלים עולה 360 ₪ אז משלוח מהיום למחר יעלה בסביבות 260 ₪. כך, לא מתרחש מצב פתע בו יש צורך בהול לשנות את מסלול הנסיעה, ולמעשה מדובר במערך קיים הפועל כמו כל חברת משלוחים אחרת – רק באופן מהיר מאד.

למידע נוסף: https://dealdelivery.co.il

תוכן עניינים
מצאתם את מה שחיפשתם ? שתפו בקליק
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
שירות בדק בית
בעלי מקצוע
מה בודקים בבדק בית? 

אנשים רבים אשר רוכשים דירה חדשה או משומשת, נוהגים למהר, לקבל את המפתח ולאכלס אותה. הם לא בוחנים האם הנכס שהם קיבלו אכן עומד בתנאי החוזה והאם כל מה שהובטח

איטום גגות
בעלי מקצוע
כל מה שצריך לדעת על איטום גגות

כשמדובר בהגנה על הבית שלך מפני פגעי מזג האוויר, אחד המרכיבים הקריטיים ביותר הוא גג עמיד למים. גג אטום למים לא רק מגן על הבית שלך מפני נזקי מים אלא

ניתוחים אורטופדיים
בעלי מקצוע
ניתוחים אורטופדיים נפוצים: מדריך להליכים המבוצעים בתדירות הגבוהה ביותר

לניתוחים אורטופדיים תפקיד חיוני בטיפול במצבים ופציעות שרירים ושלד שונות. מהחלפות מפרקים ועד לתיקון שברים, הליכים כירורגיים אלו מסייעים בשיקום הניידות, בהקלה על כאבים ובשיפור איכות החיים של המטופלים. במדריך מקיף

אבחון ADHD
בעלי מקצוע
כיצד מאבחנים בעיות קשב וריכוז?

הפרעת קשב וריכוז מופיעה אצל 7% -10% מן הילדים ברמה כזו או אחרת ולעיתים קרובות גם מלווה בהפרעות נוספות כגון חרדה חברתית, קושי בויסות הרגשי, בעיות התנהגות, אימפולסיביות וקשיים בהתארגנות.

מלכודת
בעלי מקצוע
הציוד הדרוש ללכידת עכברים

לפני כמה ימים גילינו שיש לנו עכבר בבניין והדבר גרם להיסטריה רבה. השכנים כולם יצאו לחפש את הציוד הדרוש ללכידה של עכברים. נספר לכם שבסופו של דבר כולם חזרו עם

, פייתון
בעלי מקצוע
הכל על קורס פייתון

בימינו, אנו חיים בעידן בו הייטק מהווה מילה נרדפת לשכר גבוה. למעשה, שוק ההייטק הולך ומתפתח בקצב מסחרר, והביקוש לעובדי משרות ההייטק לא נגמר. אחד מהכישורים הנדרשים ביותר בהקשר של