משכנתא למוגבלים – המדריך המלא

מוגבלים בבנק, הם לקוחות אשר מוגדרים כמוגבלים בנקאית, מעמד שקיבלו עקב חזרה של צ'קים רבים וחוזר יציבות כלכלית בחשבון הבנק. בהתאם, עבור מוגבלים קבלת המשכנתא תהיה הרבה יותר קשה, מאחר ומדובר בלקוחות שהבנק עלול לדחות ולא להסתמך על החזרת ההלוואה שלהם בעת לקיחת משכנתא. עם זאת – ישנן אפשרויות שונות ויצירתיות כיום להעניק משכנתא למוגבלים, משכנתא במסלול חלופי והלוואות חיצוניות, מאפשרת בהמשך השתלבות במשכנתא הבנקאית. לפניכם הכל על משכנתא למוגבלים – המדריך המלא. 

 

מה הם לקוחות מוגבלים בבנק?

לקוחות רבים, נמצאים בבנק בסטטוס של לקוח מוגבל בנקאית, בשלוש דרגות – רגיל, חמור, ומיוחד. הסטטוס הזה שהעניק להם הבנק, נובע מהחזרה רבה של צ'קים, ובעיות של יציבות כלכלית שהחשבון של הלקוח המוגבל גורם לבנק. בהתאם, לקוחות מוגבלים רבות יקבלו סירוב להלוואות ולמשכנתאות, מאחר והם לא מספקים את הערובה שהבנק צריך כדי להעניק זאת. אלה הופכים את קבלת המשכנתא מורכבת וקשה יותר במקרה של לקוח מוגבל, וכדאי לו לבחון משכנתא למוגבלים. לעוד מידע וליווי מומלץ להיכנס אל וידר משכנתאות.

 

מה היא משכנתא ללקוחות מוגבלים?

מאחר והלקוחות נחשבים למוגבלים במערכת הבנקאית, הבנק לא מאשר להם הלוואות, משכנתאות ומסגרות אשראי שונות. וכך, האפשרות לקבל משכנתא למוגבלים, היא מסובכת וקשה, וניתנת בעצם רק דרך עזרות חיצוניות, כמו הלוואות גישור שונות ופתרונות נוספים, שיעזרו ללקוח לסיים את תקופת מוגבלותו. באמצעות עזרים חיצוניים, ניתן בליווי של המשרדים הנכונים לקבל משכנתא מהבנק בתוך כמה חודשים ושנים.

 

באיזה מסלולים מתאפשרת משכנתא ללקוחות מוגבלים?

משכנתא למוגבלים, יכולה להינתן על ידי עזרות חיצוניות והלוואות גישור בכל מיני דרכים, כאשר שני המסלולים ותוואי הדרך המרכזיים הינם:

  • הלקוח פועל למען סיום ההגבלה, יחד עם עזרות חיצוניות ותמיכות. וכך יכול בהמשך לקבל משכנתא רגילה.
  • עוד בזמן ההגבלה, הלקוח מקבל הלוואות גישור שונות, שמאפשרות לו בהמשך לסיים את תקופת מוגבלותו בבנק ולהשתלב במסלול המשכנתא הרגילה.
  • קבלת משכנתא חוץ בנקאית שלמה, מגוף פיננסי חוץ בנקאי. בדומה לבנק, הגורם הפיננסי החיצוני יעריך את שווי הנכס, ישעבד את הנכס, ויקבל את המשכנתא ללא קשר להיותו לקוח מוגבל בבנק.

 

אז איך להשיג משכנתא למוגבלים ובאיזו דרך ללכת?

משכנתא למוגבלים, יכולה להינתן דרך כמה אופציות ודרכי פעולה שאפשר ללכת בהן במקרה כזה. במידה ולא ניתן להסיר את ההגבלה ולצאת מן הסטטוס הזה, הבנק בעצם לוחץ עליכם למצוא דרכים חלופיות, בין אם כאלה שיעזרו לסיים את תקופת ההגבלה ובין אם כאלה שיאפשרו לקבל משכנתא חיצונית מגוף פיננסי מהימן אחר שאינו הבנק.

כל לקוח יעדיף ללכת בדרך שלו, וזו שמשדרת לו הכי הרבה יציבות ואיזון כלכלי. מומלץ במקרים של התלבטות להתייעץ עם חבורת משכנתאות שונות, שמלוות את הלקוח ומעניקות לו את כל המידע הנדרש להחלטות בנושא.

משכנתא

תוכן עניינים
מצאתם את מה שחיפשתם ? שתפו בקליק
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
למי תתאים משכנתא הפוכה
משכנתאות
למי תתאים משכנתא הפוכה?

אם אתם מעל גיל 55 ובבעלותכם נכס, ייתכן שאתם זכאים לקבל משכנתא הפוכה. במאמר זה נבחן את הרעיון של משכנתא הפוכה ונסביר מדוע היא יכולה להוות פתרון מימון מצוין לקשישים.

לקנות דירה
משכנתאות
כמה הון עצמי צריך כדי לקנות דירה?

תוכניות משכנתא, במיוחד לזוגות צעירים, הן הלוואות שניתנות בתנאים טובים יחסית, וזאת משום שיש למדינת ישראל אינטרס לעזור לזוגות אלה לקנות את הדירה הראשונה שלהם. בנוסף לכך, יש למדינה אינטרס

משכנתא
משכנתאות
משכנתא בגיל 50

נוצרה קלישאה בשנים האחרונות, לפיה משכנתא נועדה לזוגות צעירים בתחילת דרכם המבקשים לצאת לדרך חדשה ומרגשת. לא כך הדבר כלל, שכן אוכלוסיות נוספות, מבוגרות יותר ,זקוקות גם הן להלוואות בתחום