מוצרים מבטון – מה כל כך מיוחד בהם?

בטון – החומר אשר מעלה מיד אסוציאציות עם מבנים מגושמים וגסים, פועלי בניין ומשאיות גדולות ורועשות, הרחיב בשנים האחרונות את יריעת שימושיו. כיום, הבטון אמנם עדיין משמש במידה ניכרת לבנייה, אך הוא משמש גם כחומר עיצוב משמעותי.

תהליך זה התאפשר בזכות תהליכים אותו עבר הבטון אשר אפשרו להשתמש בו ליצירת חלקים עדינים ואפילו זעירים. השימוש בבטון הוא חדשני ומיוחד, ולכן נבחן בשורות הקרובות את השימוש שנעשה בו.

 

ראשיתו של הבטון

הבטון הוא חומר המשמש לבנייה כמעט מאז ומעולם. ישנן עדויות לשימוש בחומרים זה עוד בתקופות של ציביליזציות קדומות. תערובת פשוטה של מלט, חול, מים וסלעים שימשה אפילו לבניית הקולוסיאום ברומא לפני מאות שנים. שלב ההתפתחות הבא של הבטון עבר בהמצאת הבלוקים.

הבלוקים אפשרו שימוש יעיל יותר בחומר עצמו, תוך התאמה לבנייה פשוטה יותר של מבנים. בשלב שלאחר מכן, נראה כי התחילו לעשות שימוש בבטון לגימור חדרי אמבטיה ובמטבחים המבוססים בטון.

 

הבטון בשימוש פנימי

השלבים המובאים בפסקה הקודמת עדיין מבטאים שימוש גס בבטון. העובדה שהבטון הוא חומר שניתן לעשות אותו רך למגע ובמרקם כמעט קטיפתי מלמדת על הפוטנציאל לשימוש עדין בו. עובדה זו הביאה להתפתחות ניכרת בשימוש בבטון לעיצוב פנים הבית.

כיום ניתן למצוא דוגמאות רבות לשימוש בבטון לטובת פריטי עיצוב. ניתן למצוא עיצוב כה עדין בבטון, עד כדי ייצור וילונות מבטון. עם זאת, היות ששימוש מעין זה הוא מורכב ביותר ואינו נגיש לרוב, עיקר השימוש הוא בבניית פריטים קטנים ושימושיים.

 

לא טרנד חולף

הבטון כחומר לעיצוב פריטים קטנים כאן כדי להישאר. נראה כי העולם למד את כוחו של הבטון ביצירת פריטים מיוחדים בהתאמה אישית, תוך שמירה על מראה עדין וחלק. בטון כיום הוא כבר לא אותה התערובת הפשוטה ששימשה לבניית מבני פאר בעת העתיקה. השימוש כיום בבטון הוא טכנולוגי, מוקפד, ונועד לשימושים מתקדמים.

לדוגמא, ישנן חברות אשר מייצרות בטון שאינו בצבע האפור הרגיל שלו אלא בצבע לבן, מה שמקנה מראה של אבן גיר או שיש. אפשר לבקש גם צבעים נוספים ככל העולה על רוחכם. נראה שכיום, ולבטח בשנים הקרובות, לא יהיה בית אחד שאין בו פריט עיצובי מבטון.

 

מה ניתן להזמין ומאיפה?

השאלה המתבקשת היא כיצד ניתן לעשות זאת. המקום הנכון להתחיל בו הוא דריה עיצוב מבטון. חברה זו מייצרת עבורכם כמעט כל שתוכלו לעלות על דעתכם מבטון – מזוזות, שלטים לבית, עציצים, חנוכיות, מגשים, מתקני תאורה, קערות , צנצנות ועוד. היכולת להשיג פריטי יודאיקה העשויים מבטון כמעט ואינה קיימת אלא כאן.

היכולת שלכם ליהנות מעבודת כחול-לבן של אמנים צעירים ומוכשרים המייצרים פריטים המותאמים בדיוק לקהל הישראלי, נמצאת ממש מתחת לאפכם, וכל שעליכם לעשות הוא לבחון את הקטלוג ולבחור את הפריטים שמוצאים חן בעיניכם.

בֵּטוֹן

 

תוכן עניינים
מצאתם את מה שחיפשתם ? שתפו בקליק
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם