מה אפשר לעשות כשיש דליפה בברז?

בין אם זהו צליל נקישות הטיפות שמטריד אתכם, ובין אם זהו בזבוז המים, היכול להגיע לכמות מצטברת של מספר ליטרים ביום – ברז דולף מהווה בעיה טורדנית, בה מומלץ לטפל בהקדם האפשרי. לכן ריכזנו עבורכם במאמר הבא את הפתרונות המומלצים ביותר לטיפול בדליפת הברז.

 

סוגי ברזים

אין בית בישראל שאין בו ברזים, המאפשרים את זרימת המים בכיור, או במקלחת, כשהם מגיעים במגוון צורות, צבעים וסגנונות שונים, אשר מעבר לפרקטיות שלהם, מוסיפים גם עיצוב וסגנון למראה הבית.

בין סוגי הברזים הנפוצים והפופולאריים הקיימים בשוק, ניתן למצוא ברז שתי ידיות, כאשר ידית אחת מפעילה את המים הקרים והשנייה את החמים, ברז בעל ידית אחת, ברז קיר, ברז נשלף / מסתובב 260 מעלות וברז בטמפרטורה קבועה. בין אם בחרתם בברז פשוט, או מעוצב ויוקרתי, ישנה תופעה נפוצה ומטרידה במיוחד, המשותפת לכלל הברזים – דליפת מים.

 

מה גורם לדליפת מים מהברז?

קול הטפטוף הטורדני, או כמויות המים המצטברות לכדי מספר ליטרים ביום כתוצאה מהטפטוף הבלתי פוסק, הופכות את תופעת נזילת המים לתקלה אותה אנו מעוניינים לפתור במהירות האפשרית. אך לפני שאנחנו ניגשים לדרכים בהן ניתן להתמודד עם הבעיה, כדאי שנבין ממה היא עלולה להיווצר.

דליפת המים מהברז נוצרת בדרך כלל בציר הברז, המהווה את נקודת החיבור של צוואר הברז וגוף הברז, או בראש הברז עצמו, הממוקם בידית. בין הסיבות העיקריות הגורמות לבעיית דליפה בברז, נמצאים – אי סגירה מוחלטת של ידיות הברז, התיישנות הברז והתפוררות גומיות האטם, היווצרות אבנית וקורוזיה, הגורמות להריסת החלקים הפנימיים של הברז וסיבות נוספות.

 

פעולות מומלצות במקרה של ברז דולף

כדי להתמודד עם בעיית הדליפה, ניתן לשחרר את ההברגה של הברז ולהפריד בין צוואר הברז לבין גוף הברז, באמצעות מפתח שוודי, או באופן ידני. בנקודת החיבור הזו ניתן למצוא את גומיית האטם ובמידה והיא פגומה, ניתן להחליף אותה באחת חדשה ולהקפיד על סגירה חוזרת הרמטית.

אם אתם חושדים כי מקור התקלה בראש הברז הממוקם בידית, עליכם יהיה להוציא את ראש הברז בזהירות מהידית והחליף אותו ואת גומיית האיטום שלו בהתאם, תוך הקפדה על סגירה חוזרת הרמטית.

 

קריאה לאינסטלטור

לנסות לטפל בדברים לבד ולפתור תקלות ביתיות יכול להיות רעיון נחמד, במיוחד למי שיש ידיים טובות ומעט ידע, אך במידה וזו הפעם הראשונה שלכם, לא מומלץ לבצע ניסיונות על הברז שלכם, אשר עלולים לגרום לכם בסופו של דבר להוצאות מיותרות ובלתי צפויות.

לפיכך, מומלץ לקרוא לאינסטלטור מקצועי ומנוסה, שיפתור את בעיית הדליפה בקלות ובמהירות. עד להגעתו של האינסטלטור, ניתן לקשור חוט לראש הברז, באופן שיעמעם את צלילי הטפטוף הטורדני והבלתי פוסק, או לחלופין, לסגור לגמרי את ברז ההזנה הממוקם מתחת לכיור.

 

אינסטלטור

תוכן עניינים
מצאתם את מה שחיפשתם ? שתפו בקליק
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
רכב בתיקון
בעלי מקצוע
איך לבחור מוסך איכותי שיטפל בכם באופן קבוע

אנשים רבים מחפשים אחרי מוסך איכותי כדי להבטיח לעצמם מקום שעליו הם יכולים לסמוך בכל הנוגע לאוטו שלהם. בארץ פרוסים אלפי מוסכים שונים, מטעם חברות שונות ועם וותק שונה, מקצועיות

גנב גונב כסף
בעלי מקצוע
פריצת כספות – עבודה למקצוענים בלבד

רבים מאיתנו מחזיקים כספת בבית הפרטי או בבית העסק שלנו. הסיבה לכך מובנת – היכולת לאחסן ברמת בטיחות גבוהה חפצים יקרי ערך היא יכולת בעלת ביקוש גבוה עבור רבים. אף

עמודי חשמל
בעלי מקצוע
גניבת חשמל – כמה זה שכיח?

חשבונות חשמל גבוהים מדי וחריגים מדי ביחס לגובה החשבונות הסטנדרטיים והרגיל שלכם – עלולים להצביע על מצב של גניבת חשמל, מצב בו נפלתן קורבן לגניבת בחשמל. גניבת חשמל אינה תהליך