באיזה שלב כדאי להיעזר בעו”ד לענייני משפחה בסוגיית סכסוך משפחתי?

משפחה היא הנכס החשוב והיקר ביותר. זו המסגרת, השייכות, השורשים ולפעמים גם האתגר המורכב ביותר בעולם היחסים.

כל סכסוך משפחתי הוא מצב טעון רגשית, פוגע ומתסכל.

לא פעם נסחפת המשפחה לתוך מאבק משפטי שיכריע בעניין הסכסוך, אבל לא יפתור את ענייני הלב.

מתי צריך להיעזר בעו”ד לענייני משפחה?

 

מהו תפקידו של עו”ד למשפחה?

עורך דין לענייני משפחה הוא גורם מייעץ ומלווה לאחד הצדדים בסכסוך ומספק לו פתרונות משפטיים רלוונטיים. עורכי דין למשפחה מטפלים במגוון בסוגיות שכרוכות במעמד אישי, אפוטרופסות, הורות ואימוץ, ירושות, יוחסין, גירושין ועוד.

כל סכסוך שקשור לתא המשפחתי אמור להיות מטופל מתוך ראיית האינטרסים של המיוצגים, במקביל להתנהלות מושכלת מול הצד השני כדי להימנע מהתמשכות הסכסוך וקריעה קיצונית יותר ביחסים. הטיפול הזה אמור להיות לא רק פורמלי, אלא תוך הקשבה, רגישות ויחסי אנוש מצוינים.

 

מתי הסכסוך מצריך מעורבות משפטית?

כאשר ויכוח או ריב משפחתי יוצר קרע, או מצב בלתי פתיר שמצריך התערבות חיצונית, רצוי להיוועץ בעורך דין מנוסה מתחום המשפחה ולאבחן את אופי המשבר. מומלץ שלא להמתין עד להסלמה של הדברים משום שבמצב זה כל אמירה או פעולה שלא מתיישבת עם דעות ואינטרסים של יתר המשפחה עשויה להוציא את היחסים מאיזון ופרופורציה.

עורך דין לענייני משפחה יוכל לעזור גם במקרים שבהם עדיין לא קיים סכסוך, קרע או משבר, אלא כפעולה שתקדים תרופה למכה: רצון להתגרש והתלבטות בנוגע להשלכות עתידיות על משמורת הילדים, הצורך להחתים את בני הזוג על הסכם ממון, צוואות וירושות, ענייני אפוטרופסות וכן הלאה.

 

כך תבחרו בעורך דין משפחה מתאים:

חשוב לבדוק שהגורם המשפטי שאתם נוטלים את שירותיו מתאים לכם מבחינת ראייתו, השקפתו ואפשרויותיו מבחינה מקצועית. מטרתכם היא כמובן להשיג את התוצאה הטובה ביותר עבורכם, אך על עורך הדין מוטלת האחריות לשקף לכם את השלכות הסכסוך ותוצאותיו גם כלפי הצד השני ולפעול מולו באופן תקיף, אך גם אפקטיבי ולעתים רגיש.

 

מה עושים כשמתרחש סכסוך משפחתי?

כאשר אתם נקלעים למבוי סתום בסוגיה שקשורה להליך או קבלת החלטות בתוך המשפחה, אין ספק שתצטרכו לערב אנשים מתחום משפטי מתאים, אפילו רק למטרת ייעוץ שתספק תובנות והכוונה. עורך הדין יצטרך לגלות ידע רב בתחומים שדרושים לכם ולפעול בהגינות האתית המתבקשת כדי שלא להכשיל את פעולותיכם העתידיות.

 

שירותים משפטיים ושירותי ההמשך

על פניו איש איננו מעוניין בסכסוך משפחתי ולכן אפשר גם להגדיר אותו כמצב שנולד מחוסר ברירה. ליווי עורך הדין יסייע לכם להבין מהו המינון הרצוי של הפעולות המשפטיות ואיך לסייג אותן לפעולות יעילות ופעולות שיניבו מחלוקת מיותרת שרק תקשה יותר על פשרה בנושא. אם יתאפשר בעתיד, תוכלו להיעזר גם בגורמים נוספים כדי לאחות את הקרעים, ליצור הבנות משותפות, להבין לליבם של בני המשפחה האחרים ולהתאחד מחדש.

לפגישת ייעוץ והכוונה בסוגיות של סכסוכים משפחתיים לחצו כאן: https://www.helenasimhi.co.il

 

פטיש

תוכן עניינים
מצאתם את מה שחיפשתם ? שתפו בקליק
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
משקף על החול
אופנה
הטרנדים החמים שאתם חייבים להכיר לקיץ הבא

משקפי שמש משמשות אותנו לכל עונות השנה, אך העונה החמה ביותר (תרתי משמע) היא עונת הקיץ. אחרי חורף ארוך, כולנו רוצים לספוג שמש וללכת בהנאה באוויר החמים בחוץ. האקלים הישראלי

Investments
נדל"ן
מהו שכר טרחה עורך דין מקרקעין / נדל”ן?

עורך דין לענייני נדל״ן ומקרקעין הוא המפתח שלכם לעסקה בטוחה שקשורה לנדל״ן. עסקי הנדל״ן יכולים להיות בעלי חוקים נוקשים, לכן מאוד מומלץ להיוועץ בעורך דין לפני שחותמים על חוזים, במיוחד