באיזה שלב כדאי להיעזר בעו"ד לענייני משפחה בסוגיית סכסוך משפחתי?

משפחה היא הנכס החשוב והיקר ביותר. זו המסגרת, השייכות, השורשים ולפעמים גם האתגר המורכב ביותר בעולם היחסים.

כל סכסוך משפחתי הוא מצב טעון רגשית, פוגע ומתסכל.

לא פעם נסחפת המשפחה לתוך מאבק משפטי שיכריע בעניין הסכסוך, אבל לא יפתור את ענייני הלב.

מתי צריך להיעזר בעו"ד לענייני משפחה?

 

מהו תפקידו של עו"ד למשפחה?

עורך דין לענייני משפחה הוא גורם מייעץ ומלווה לאחד הצדדים בסכסוך ומספק לו פתרונות משפטיים רלוונטיים. עורכי דין למשפחה מטפלים במגוון בסוגיות שכרוכות במעמד אישי, אפוטרופסות, הורות ואימוץ, ירושות, יוחסין, גירושין ועוד.

כל סכסוך שקשור לתא המשפחתי אמור להיות מטופל מתוך ראיית האינטרסים של המיוצגים, במקביל להתנהלות מושכלת מול הצד השני כדי להימנע מהתמשכות הסכסוך וקריעה קיצונית יותר ביחסים. הטיפול הזה אמור להיות לא רק פורמלי, אלא תוך הקשבה, רגישות ויחסי אנוש מצוינים.

 

מתי הסכסוך מצריך מעורבות משפטית?

כאשר ויכוח או ריב משפחתי יוצר קרע, או מצב בלתי פתיר שמצריך התערבות חיצונית, רצוי להיוועץ בעורך דין מנוסה מתחום המשפחה ולאבחן את אופי המשבר. מומלץ שלא להמתין עד להסלמה של הדברים משום שבמצב זה כל אמירה או פעולה שלא מתיישבת עם דעות ואינטרסים של יתר המשפחה עשויה להוציא את היחסים מאיזון ופרופורציה.

עורך דין לענייני משפחה יוכל לעזור גם במקרים שבהם עדיין לא קיים סכסוך, קרע או משבר, אלא כפעולה שתקדים תרופה למכה: רצון להתגרש והתלבטות בנוגע להשלכות עתידיות על משמורת הילדים, הצורך להחתים את בני הזוג על הסכם ממון, צוואות וירושות, ענייני אפוטרופסות וכן הלאה.

 

כך תבחרו בעורך דין משפחה מתאים:

חשוב לבדוק שהגורם המשפטי שאתם נוטלים את שירותיו מתאים לכם מבחינת ראייתו, השקפתו ואפשרויותיו מבחינה מקצועית. מטרתכם היא כמובן להשיג את התוצאה הטובה ביותר עבורכם, אך על עורך הדין מוטלת האחריות לשקף לכם את השלכות הסכסוך ותוצאותיו גם כלפי הצד השני ולפעול מולו באופן תקיף, אך גם אפקטיבי ולעתים רגיש.

 

מה עושים כשמתרחש סכסוך משפחתי?

כאשר אתם נקלעים למבוי סתום בסוגיה שקשורה להליך או קבלת החלטות בתוך המשפחה, אין ספק שתצטרכו לערב אנשים מתחום משפטי מתאים, אפילו רק למטרת ייעוץ שתספק תובנות והכוונה. עורך הדין יצטרך לגלות ידע רב בתחומים שדרושים לכם ולפעול בהגינות האתית המתבקשת כדי שלא להכשיל את פעולותיכם העתידיות.

 

שירותים משפטיים ושירותי ההמשך

על פניו איש איננו מעוניין בסכסוך משפחתי ולכן אפשר גם להגדיר אותו כמצב שנולד מחוסר ברירה. ליווי עורך הדין יסייע לכם להבין מהו המינון הרצוי של הפעולות המשפטיות ואיך לסייג אותן לפעולות יעילות ופעולות שיניבו מחלוקת מיותרת שרק תקשה יותר על פשרה בנושא. אם יתאפשר בעתיד, תוכלו להיעזר גם בגורמים נוספים כדי לאחות את הקרעים, ליצור הבנות משותפות, להבין לליבם של בני המשפחה האחרים ולהתאחד מחדש.

לפגישת ייעוץ והכוונה בסוגיות של סכסוכים משפחתיים לחצו כאן: https://www.helenasimhi.co.il

 

פטיש

תוכן עניינים
מצאתם את מה שחיפשתם ? שתפו בקליק
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
מעשים מגונים לפי החוק
עריכת דין
מה זה מעשים מגונים לפי החוק?

החוק מגדיר מעשה מגונה כמעשה שנועד לשם גירוי, ביזוי או סיפוק מיני, שנעשה ללא הסכמה בוגרת של אחד הצדדים. העונש על עבירה של ביצוע מעשים מגונים יכול להגיע למאסר של

עורך דין לגילוי מרצון
עריכת דין
מהו עורך דין גילוי מרצון?

עצמאים או חברות? קיימים בידיכם נכסים או הכנסות אשר הוסתרו מרשויות המס? קיימת אפשרות בה תוכלו לעצור את המעשים האסורים בתחום זה ולהסדיר את מעמדכם מול רשויות המס. זאת תוך

טינטון
עריכת דין
3 גורמים שיכולים לגרום לטינטון באוזן

אנשים הסובלים מבעיות רפואיות שונות, יכולים לממש את זכויותיהם באמצעות הגשת תביעות נזיקין כנגד מספר גורמים, כמו המוסד לביטוח לאומי וחברות הביטוח ולקבל פיצויים בהתאם. אחת מהבעיות הרפואיות המטרידות והנפוצות

הורות משותפת
עריכת דין
כיצד ניגש להסכם הורות משותפת?

אם אתם רוצים לדעת כיצד לחתום על הסכם הורות משותפת – הגעתם למקום הנכון! במאמר זה נסביר את כל השלבים והדברים שצריך לקחת בחשבון לפני שמגיעים לכתוב הסכם הורות משותפת.

עורך דין ביטוח לאומי מי צריך אחד ומדוע?
עריכת דין
עורך דין ביטוח לאומי מי צריך אחד ומדוע?

ברגעים קשים כמו תאונות דרכים, תאונות עבודה, מגבלות פיזיות שונות הנובעות ממחלות סבוכות ועוד, יש צורך להגיש תביעה נגד הביטוח הלאומי. קביעותיו של הביטוח הלאומי יקבעו את מידת התמיכה של