זכויות ילדים עם גושה – האם ניתן לקבל קצבה?

מחלת גושה היא מחלה גנטית שמקורה במחסור באנזימים שמטרתם פירוק תאי השומן בתא. המחלה יכולה להתפרץ גם אצל ילדים ועלולה לפגוע ביכולת שלהם לנהל אורח חיים שגרתי ותקין. הורים לילדים הסובלים מגושה נאלצים ללוות בצורה צמודה את ילדיהם הנדרשים ללא מעט טיפולים רפואיים. במידה וילדיכם אובחן עם גושה, מומלץ להכיר את זכויותיכם.

 

מה היא מחלת גושה ואיך היא מתבטאת?

מדובר במחלה גנטית אשר נפוצה יותר אצל יהודים ממוצא אשכנזי. מקור המחלה במחסור באנזים גלוקו-צרברוזידאז שתפקידו לפרק את השומנים אשר נצברים בתאי הגוף. המחסור באנזים זה מוביל להצטברות יתר של שומנים באברי הגוף השונים ומכאן לפגיעה בתפקוד של הגוף. הצטברות השומנים עלולה להביא לכאבי עצמות וגדילה לא תקינה של אברים.

המחלה יכולה להתפרץ בכל שלב בחיים אך כאשר מדובר בדרגות 2 ו-3 תתפרץ לרוב אצל ילדים בגיל צעיר מאוד ותינוקות. כאשר מדובר בדרגה 1 לא תהיה פגיעה בתפקוד השכלי, אך המטופל עלול לסבול עייפות, בעיות במערכת השלד, גדילת איברים, ירידה בתאי הדם האדומים, דימום מהאף, בגרות מינית בגיל מאוחר, סיכוי מוגבר לחבורות ועיניים צהובות. חולים בדרגה 1 של גושה בעלי סיכוי לאורח חיים מלא, אך כאשר מדובר בשלב 2 ו-3 של המחלה הסיכויים להאריך חיים יורדים.

ילדים הסובלים מגושה נאלצים לעבור טיפולים רפואיים רבים ומתקשים בניהול שגרת חיים תקינה. על כן, זכאים לזכויות רבות אשר מטרתן להקל עליהם ועל הוריהם. לבירור לגבי הזכויות המלאות שלכם, מומלץ לבקר באתר – http://allrights.co.il.

 

קצבה לילדים עם מחלת גושה

ילדים הסובלים ממחלת גושה זכאים לקבל הכרה מביטוח לאומי של 100% נכות. על כן, זכאים הילדים לקבל קצבת נכות מלאה, אשר מטרתה לסייע כלכלית להם ולהוריהם. על מנת לקבל את ההכרה בנכות יש לפנות לביטוח לאומי ולצרף: מכתב בקשה, אישור מרופא לגבי אבחון המחלה והטיפולים הנדרשים, אישור ניהול חשבון בנק עבור החשבון אליו תועבר הקצבה, צילום תעודות זהות של הורי הילד החולה, ואישור מהמסגרת החינוכית של הילד. טופס הבקשה קיים באתר ביטוח לאומי.

 

זכויות נוספות שמגיעות לכם

מעבר לקצבת הנכות, תהיו זכאים להקלות והטבות שונות עבור ילדיכם. במידה ולילד קשיי ניידות, תוכלו לקבל תו נכה וכן גמלת ניידות עבורו. על מנת להקל עליכם בתשלומי הטיפולים הרפואיים להם יהיה זקוק ילדיכם, תוכלו לקבל פטור מתשלום אגרה לרופא מקצועי, למרפאות חוץ ומכונים, וכן הנחות ואף פטורים מתשלום של תרופות עבור הילד שלכם. כמו כן תהיו זכאים להקלות בתשלומי מס, הקלות בתשלומי ארנונה, הגדלה של הזכאות לצריכה של מים בעלות נמוכה, הנחה בתשלומים עבור שירותי טלפון, הנחות בתשלומים לחברת החשמל, פטור מתשלום מס במשיכת כספי קרנות וקופות גמל, ופטור מתשלום אגרת רישוי רכב.

זכויות ילדים

תוכן עניינים
מצאתם את מה שחיפשתם ? שתפו בקליק
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
חוֹק
עריכת דין
מקרים ותגובות בעת תאונת אופנוע

בתקופה האחרונה אנו עדים לצערנו ללא מעט מקרים ותגובות לא הולמים שבאים לידי ביטוי לרוכבי אופנוע לאחר תאונת אופנוע. הדבר גרם לנו להבין כי יש צורך בכתיבת מדריך מעמיק בנושא

הסדר מותנה
עריכת דין
מהו הסדר מותנה – ומהן מטרותיו

הסדר מותנה לסגירת תיק הוא למעשה הסכם בין התביעה לחשוד לפיו החשוד יודה בביצוע עבירה, תוך שהוא מתחייב לקיים את התנאים שנקבעו בהסדר, וזאת כנגד התחייבותו של התובע להימנע מהגשת

Investments
נדל"ן
מהו שכר טרחה עורך דין מקרקעין / נדל"ן?

עורך דין לענייני נדל״ן ומקרקעין הוא המפתח שלכם לעסקה בטוחה שקשורה לנדל״ן. עסקי הנדל״ן יכולים להיות בעלי חוקים נוקשים, לכן מאוד מומלץ להיוועץ בעורך דין לפני שחותמים על חוזים, במיוחד