זכויות ילדים עם גושה – האם ניתן לקבל קצבה?

מחלת גושה היא מחלה גנטית שמקורה במחסור באנזימים שמטרתם פירוק תאי השומן בתא. המחלה יכולה להתפרץ גם אצל ילדים ועלולה לפגוע ביכולת שלהם לנהל אורח חיים שגרתי ותקין. הורים לילדים הסובלים מגושה נאלצים ללוות בצורה צמודה את ילדיהם הנדרשים ללא מעט טיפולים רפואיים. במידה וילדיכם אובחן עם גושה, מומלץ להכיר את זכויותיכם.

 

מה היא מחלת גושה ואיך היא מתבטאת?

מדובר במחלה גנטית אשר נפוצה יותר אצל יהודים ממוצא אשכנזי. מקור המחלה במחסור באנזים גלוקו-צרברוזידאז שתפקידו לפרק את השומנים אשר נצברים בתאי הגוף. המחסור באנזים זה מוביל להצטברות יתר של שומנים באברי הגוף השונים ומכאן לפגיעה בתפקוד של הגוף. הצטברות השומנים עלולה להביא לכאבי עצמות וגדילה לא תקינה של אברים.

המחלה יכולה להתפרץ בכל שלב בחיים אך כאשר מדובר בדרגות 2 ו-3 תתפרץ לרוב אצל ילדים בגיל צעיר מאוד ותינוקות. כאשר מדובר בדרגה 1 לא תהיה פגיעה בתפקוד השכלי, אך המטופל עלול לסבול עייפות, בעיות במערכת השלד, גדילת איברים, ירידה בתאי הדם האדומים, דימום מהאף, בגרות מינית בגיל מאוחר, סיכוי מוגבר לחבורות ועיניים צהובות. חולים בדרגה 1 של גושה בעלי סיכוי לאורח חיים מלא, אך כאשר מדובר בשלב 2 ו-3 של המחלה הסיכויים להאריך חיים יורדים.

ילדים הסובלים מגושה נאלצים לעבור טיפולים רפואיים רבים ומתקשים בניהול שגרת חיים תקינה. על כן, זכאים לזכויות רבות אשר מטרתן להקל עליהם ועל הוריהם. לבירור לגבי הזכויות המלאות שלכם, מומלץ לבקר באתר – http://allrights.co.il.

 

קצבה לילדים עם מחלת גושה

ילדים הסובלים ממחלת גושה זכאים לקבל הכרה מביטוח לאומי של 100% נכות. על כן, זכאים הילדים לקבל קצבת נכות מלאה, אשר מטרתה לסייע כלכלית להם ולהוריהם. על מנת לקבל את ההכרה בנכות יש לפנות לביטוח לאומי ולצרף: מכתב בקשה, אישור מרופא לגבי אבחון המחלה והטיפולים הנדרשים, אישור ניהול חשבון בנק עבור החשבון אליו תועבר הקצבה, צילום תעודות זהות של הורי הילד החולה, ואישור מהמסגרת החינוכית של הילד. טופס הבקשה קיים באתר ביטוח לאומי.

 

זכויות נוספות שמגיעות לכם

מעבר לקצבת הנכות, תהיו זכאים להקלות והטבות שונות עבור ילדיכם. במידה ולילד קשיי ניידות, תוכלו לקבל תו נכה וכן גמלת ניידות עבורו. על מנת להקל עליכם בתשלומי הטיפולים הרפואיים להם יהיה זקוק ילדיכם, תוכלו לקבל פטור מתשלום אגרה לרופא מקצועי, למרפאות חוץ ומכונים, וכן הנחות ואף פטורים מתשלום של תרופות עבור הילד שלכם. כמו כן תהיו זכאים להקלות בתשלומי מס, הקלות בתשלומי ארנונה, הגדלה של הזכאות לצריכה של מים בעלות נמוכה, הנחה בתשלומים עבור שירותי טלפון, הנחות בתשלומים לחברת החשמל, פטור מתשלום מס במשיכת כספי קרנות וקופות גמל, ופטור מתשלום אגרת רישוי רכב.

זכויות ילדים

תוכן עניינים
מצאתם את מה שחיפשתם ? שתפו בקליק
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
מעשים מגונים לפי החוק
עריכת דין
מה זה מעשים מגונים לפי החוק?

החוק מגדיר מעשה מגונה כמעשה שנועד לשם גירוי, ביזוי או סיפוק מיני, שנעשה ללא הסכמה בוגרת של אחד הצדדים. העונש על עבירה של ביצוע מעשים מגונים יכול להגיע למאסר של

עורך דין לגילוי מרצון
עריכת דין
מהו עורך דין גילוי מרצון?

עצמאים או חברות? קיימים בידיכם נכסים או הכנסות אשר הוסתרו מרשויות המס? קיימת אפשרות בה תוכלו לעצור את המעשים האסורים בתחום זה ולהסדיר את מעמדכם מול רשויות המס. זאת תוך

טינטון
עריכת דין
3 גורמים שיכולים לגרום לטינטון באוזן

אנשים הסובלים מבעיות רפואיות שונות, יכולים לממש את זכויותיהם באמצעות הגשת תביעות נזיקין כנגד מספר גורמים, כמו המוסד לביטוח לאומי וחברות הביטוח ולקבל פיצויים בהתאם. אחת מהבעיות הרפואיות המטרידות והנפוצות

הורות משותפת
עריכת דין
כיצד ניגש להסכם הורות משותפת?

אם אתם רוצים לדעת כיצד לחתום על הסכם הורות משותפת – הגעתם למקום הנכון! במאמר זה נסביר את כל השלבים והדברים שצריך לקחת בחשבון לפני שמגיעים לכתוב הסכם הורות משותפת.

עורך דין ביטוח לאומי מי צריך אחד ומדוע?
עריכת דין
עורך דין ביטוח לאומי מי צריך אחד ומדוע?

ברגעים קשים כמו תאונות דרכים, תאונות עבודה, מגבלות פיזיות שונות הנובעות ממחלות סבוכות ועוד, יש צורך להגיש תביעה נגד הביטוח הלאומי. קביעותיו של הביטוח הלאומי יקבעו את מידת התמיכה של