המדריך המלא להשתלת שיניים

האופטימיסטים בינינו מחזיקים בגישה שאם תחייך אל העולם העולם יחייך אלייכם בחזרה.

מה באשר לאנשים שאין להם שיניים? למרבה המזל בניגוד לשנים עברו בהם נאלצו אנשים להסתדר עם פתרונות מסורבלים כמו תותבות נשלפות, היום יש פתרונות נוחים פונקציונליים ואסתטיים  

 

מתי יש צורך בהשתלות שיניים?

השתלות שיניים נעשות על מנת להחליף שיניים שנשרו או שנעקרו. באופן עקרוני נשירת שיניים אצל בני אדם אמורה להתרחש רק בשלב הילדות כאשר שיני החלב מפנות את מקומן לשיניים הקבועות. נשירת שיניים בגילאים מבוגרים עשויה לקרות בשל מחלה, חבלה באזור הפה או היגיינה לא מספקת. באשר לעקירה, כאשר שן נפגעה בצורה שלא ניתן לשקם אותה ואותה שן מפריעה לתפקוד, צפויה לנשור בהמשך או עשויה לגרום נזק נהוג לעקור אותה.

 

כיצד השתלות שיניים מתבצעות?

השתלות שיניים מתבצעות על ידי החדרה של מעין בורג ממתכת אצילה לאזור בלסת שבו חסרה שן. הבורג הזה למעשה מהווה את השתל הדנטלי ועליו מרכיבים שיניים מלאכותיות. השיניים המלאכותיות עשויות ממגוון חומרים כגון חרסינה, חומרים אקריליים או חומר פלסטי.

 

כיצד יש להיערך לקראת השתלת שיניים?

להשתלות שיניים סיכויי קליטה גבוהים יותר כאשר הבריאות של המטופל טובה. מסיבה זאת אם קיימות אצל המטופל בעיות אחרות בשיניים או בחניכיים יש לטפל בהם לפני שניגשים לבצע את ההשתלה. מטופלים מסוימים יצטרכו לעבור ניתוחים מקדימים להשתלת עצם כדי לעבות את עצמות הלסת או הסרה של רקמות רכות פגועות. כמו כן, ישנם מטופלים אשר ידרשו ליטול אנטיביוטיקה או משככי כאבים לפני הניתוח.

 

איך בוחרים את השיניים המלאכותיות?

שיניים מלאכותיות מגיעות במגוון גדלים, צורות וצבעים והצורה הגוון והגודל של השיניים המיועדות לחיבור לשתלים נבחרות על בסיס השיניים הטבעיות של המטופל ומבנה הפה והפנים שלו. השאיפה בבחירת השיניים היא ליצור תוצאה טבעית ובמקרים רבים כלל לא ניתן להבחין בין השתלות שיניים לשיניים טבעיות.

על מנת לבצע בחירה מדויקת ישנם רופאי שיניים הנעזרים בהדמיות ממוחשבות. כדי ליצור הדמיות אלו נעשית סריקת CT של חלל הפה של המטופל. הסריקות שהתקבלו מאפשרות ליצור מודל אשר מציג לרופא את המיקום והממדים של הרקמות והשיניים הקיימות ומאפשרות לו להתאים את השיניים המלאכותיות על המודל הממוחשב.

 

האם מדובר בתהליך כואב?

כיוון שמדובר בהליך דנטלי פולשני קיימת מידה מסוימת של חוסר נוחות אך למרבה המזל כיום יש מגוון דרכים לצמצם את חוסר הנוחות הזה למינימום. אחת האופציות היא לעבור את הניתוח בהרדמה מלאה, ובכך להימנע מהחרדה והכאב שלעיתים עלולים להופיע תוך כדי ההליך עצמו.

עוד אפשרות הוא לבצע את הליך השתלת השיניים בשילוב עם לייזר. הלייזר משמש לחיתוך הרקמות הרכות, לחיטוי שלהם ולסגירה של החתכים. השימוש בלייזר נחשב פחות פולשני, פחות כואב וגורם לפחות דימום. נוסף לכל אלו, אף ההחלמה מהליך השתלת שיניים בלייזר מהיר יותר בהשוואה להחלמה מהליך רגיל.

השתלות שיניים הם הליך שיכול להעלות לכם את רמת הביטחון העצמי ואיכות החיים ולכן אם את סובלים משיניים חסרות מהרו לפנות לרופא מקצועי שיעזור לכם להחזיר את החיוך.

 

אישה עוברת השתלה

תוכן עניינים
מצאתם את מה שחיפשתם ? שתפו בקליק
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
מחלות
בריאות
10 מחלות אשר מזכות בפטור ממס הכנסה

פטור ממס הכנסה הוא פטור משמעותי, המאפשר למקבל הפטור להגדיל באופן מעשי ומיידי את ההכנסות שלו. למרות שמדובר בפטור שעשוי להיות נחשק על ידי רבים, רק אנשים במצב בריאותי חמור,

איש שזקוק לעזרה
בריאות
איך לטפל בחרדה בצורה מושכלת

בשנים האחרונות ישנה עליה במודעות למחלות ותסמיני הנפש, חשיבותם, ודרכי הטיפול בהם. כמובן שאנחנו חווים מצבים בריאותיים פיזיים קשים, אך לא מעטים מהם הוכחו בתור תופעות לוואי של מחלות נפש