הטיפול היעיל והלא פולשני לקרטוקונוס

העיניים שלנו הן מבין איברי הגוף היותר עדינים ורגישים, ולכן בעת הופעת בעיות או מחלות עיניים מתקיימים כל מיני טיפולים מורכבים שדורשים התעסקות, פנימית או חיצונית כאחד, עם חלקים שונים בעיניים. מחלת הקרטוקונוס ידועה בתור בעיה שניתן לפתור גם באמצעים אחרים שאינם מורכבים או פולשניים, וקיימים עבורה פתרונות חיצוניים שנדון בהם ממש בקרוב. אז מהו הטיפול היעיל והלא פולשני לקרטוקונוס? בואו ונבדוק ביחד.

 

קודם כל ולפני הכל – מה זה קרטוקונוס?

קרטוקונוס היא מחלה שלמעשה מעוותת את צורתה של קרנית העין. העיוות גורם לקרנית ליצור צורה דמוית קונוס, שלא כמו הצורה הבריאה של הקרנית – צורת הכיפה. בעקבות עיוות הצורה של הקרנית, מתקבלת אצל הרואה תמונה מעוותת.

מדובר על מחלת עיניים שמראה את אותותיה ומשפיעה על הרואים החולים בה באופנים שונים: חלק מהחולים מרגישים תחושות של קושי בקריאה, קושי בראיית לילה, קושי בנהיגה ובמקרים נדירים היא אף עלולה להוביל למצב של עיוורון.

 

התמודדות עם קרטוקונוס

אז מדובר כאן מצד אחד על מחלה לא ממש נעימה, מצד שני היא מחלה שבהחלט יש לה לא מעט פתרונות שימושיים שמקלים על הרואה ונותנים לו אפשרויות ראייה רגילות לחלוטין. דרך אחת מוכרת ומקובלת ביותר להתמודדות עם קרטוקונוס היא באמצעות עדשות סקלרליות.

המילה "סקלרליות" נגזרת מתוך המילה "סקלרה" – החלק הלבן בעין. לעדשות המגע מסוג עדשות סקלרליות יש קוטר גדול. כאשר החולה מחדיר אותן על העין, קצה העדשה מונח על החלק הלבן בעין, ולמעשה נוצר מצב שבו אין כל מגע בין הקרנית לבין העדשה הסקלרלית, אלא מפריד ביניהן נוזל. עדשות סקלרליות מתאימות לאנשים הסובלים קרטוקונוס ברמה שלא מצריכה כרגע התערבות כירורגית או טיפול אחר.

 

עדשות מסוג SOFT K – עדשות מגע רכות

מדובר כאן על עדשות שניתן להשיג רק אחרי שתבקרו אצל אופטומטריסט שיבצע בדיקה מקיפה ויקבע את דרך הטיפול המומלצת לקרטוקונוס שממנו אתם סובלים. להבדיל מעדשות מגע אחרות, עדשות אלו אינן נגישות לרכישה עצמאית ברשתות הפארם השונות. אז על מה בעצם אנחנו מדברים כאן?

עדשות מסוג SOFT K עשויות מסיליקון מסוג הידרוג'ל. הכנסה שלהן לעין תשמור על הלחות, ותוכל לסייע בראייה של מי שסובל מקרטוקונוס במצב התחלתי. עדשות אלו יכולות להתמודד עם עיוותים קלים יחסית, ואילו אנשים שקרטוקונוס בא לידי ביטוי אצלם בצורה קצת יותר מעוותת – יהיה קושי גדול יותר להתאים להם עדשות מסוג כזה.

 

סוג עדשות נוסף שכדאי להכיר – RGP – עדשות מגע קשות ונושמות

אז אם דיברנו קודם לכן על עדשות עם קוטר גדול, כאן מדובר על קוטר קצת יותר קטן. מדובר על עדשות קשיחות יחסית, שגם הן עשויות מסיליקון. הודות לקשיחות שלהן, הן מסוגלות לייצר לקרנית משטח חדש, ובהתאם גם תורגש ראייה משופרת יותר.

 

קופסא לאחסון עדשות

תוכן עניינים
מצאתם את מה שחיפשתם ? שתפו בקליק
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
חלק בגוף האדם
בריאות
טיפול באופטיון – האם הטיפול באמת יעיל

האופטיון היא לא תרופה, אין תופעות לוואי בשימושה ולמרות זאת הפיתוח ישראלי בדמות הקסדה שנלחמת בסרטן מוח על ידי שימוש בשדות חשמליים, מאריכה משמעותית את חייהם של החולים בגליובלסטומה בהרבה

תכשיטים
בריאות
דרכים לטפל בפירסינג טראגוס

טראגוס הפך לאופנתי ביותר עם השנים. כיום כמעט לכל נערה יש עגיל כזה באוזן. עגיל זה נחשב די מסובך כיוון שהוא נמצא בסחוס הפנימי והוא חשוף לזיהומים. התקנת העגיל כרוכה

גוף האדם
בריאות
איך להתמודד עם כאב באמצעות NLP

כאב הוא חלק משמעותי ולעיתים בלתי נמנע מהחיים. לפעמים הוא חריף, חד ומקומי, ופעמים אחרות, הוא יכול להיות כרוני ומפושט לכאורה. לפעמים הכאב הוא פיזי, ולעיתים הוא פסיכולוגי או רגשי.

ספר
בריאות
ספרים – איך זה יעזור להתפתחות הילד

כשאנחנו חושבים על ספרים, אנחנו יודעים שמדובר בכלי חשוב מאוד לילדים שלנו. אבל לא כולם יודעים, כי הספר משמעותי מאוד עבור התפתחות הילדים שלנו. בגילאי 8 למשל, ישנה חשיבות רבה