הטיפול היעיל והלא פולשני לקרטוקונוס

העיניים שלנו הן מבין איברי הגוף היותר עדינים ורגישים, ולכן בעת הופעת בעיות או מחלות עיניים מתקיימים כל מיני טיפולים מורכבים שדורשים התעסקות, פנימית או חיצונית כאחד, עם חלקים שונים בעיניים. מחלת הקרטוקונוס ידועה בתור בעיה שניתן לפתור גם באמצעים אחרים שאינם מורכבים או פולשניים, וקיימים עבורה פתרונות חיצוניים שנדון בהם ממש בקרוב. אז מהו הטיפול היעיל והלא פולשני לקרטוקונוס? בואו ונבדוק ביחד.

 

קודם כל ולפני הכל – מה זה קרטוקונוס?

קרטוקונוס היא מחלה שלמעשה מעוותת את צורתה של קרנית העין. העיוות גורם לקרנית ליצור צורה דמוית קונוס, שלא כמו הצורה הבריאה של הקרנית – צורת הכיפה. בעקבות עיוות הצורה של הקרנית, מתקבלת אצל הרואה תמונה מעוותת.

מדובר על מחלת עיניים שמראה את אותותיה ומשפיעה על הרואים החולים בה באופנים שונים: חלק מהחולים מרגישים תחושות של קושי בקריאה, קושי בראיית לילה, קושי בנהיגה ובמקרים נדירים היא אף עלולה להוביל למצב של עיוורון.

 

התמודדות עם קרטוקונוס

אז מדובר כאן מצד אחד על מחלה לא ממש נעימה, מצד שני היא מחלה שבהחלט יש לה לא מעט פתרונות שימושיים שמקלים על הרואה ונותנים לו אפשרויות ראייה רגילות לחלוטין. דרך אחת מוכרת ומקובלת ביותר להתמודדות עם קרטוקונוס היא באמצעות עדשות סקלרליות.

המילה "סקלרליות" נגזרת מתוך המילה "סקלרה" – החלק הלבן בעין. לעדשות המגע מסוג עדשות סקלרליות יש קוטר גדול. כאשר החולה מחדיר אותן על העין, קצה העדשה מונח על החלק הלבן בעין, ולמעשה נוצר מצב שבו אין כל מגע בין הקרנית לבין העדשה הסקלרלית, אלא מפריד ביניהן נוזל. עדשות סקלרליות מתאימות לאנשים הסובלים קרטוקונוס ברמה שלא מצריכה כרגע התערבות כירורגית או טיפול אחר.

 

עדשות מסוג SOFT K – עדשות מגע רכות

מדובר כאן על עדשות שניתן להשיג רק אחרי שתבקרו אצל אופטומטריסט שיבצע בדיקה מקיפה ויקבע את דרך הטיפול המומלצת לקרטוקונוס שממנו אתם סובלים. להבדיל מעדשות מגע אחרות, עדשות אלו אינן נגישות לרכישה עצמאית ברשתות הפארם השונות. אז על מה בעצם אנחנו מדברים כאן?

עדשות מסוג SOFT K עשויות מסיליקון מסוג הידרוג'ל. הכנסה שלהן לעין תשמור על הלחות, ותוכל לסייע בראייה של מי שסובל מקרטוקונוס במצב התחלתי. עדשות אלו יכולות להתמודד עם עיוותים קלים יחסית, ואילו אנשים שקרטוקונוס בא לידי ביטוי אצלם בצורה קצת יותר מעוותת – יהיה קושי גדול יותר להתאים להם עדשות מסוג כזה.

 

סוג עדשות נוסף שכדאי להכיר – RGP – עדשות מגע קשות ונושמות

אז אם דיברנו קודם לכן על עדשות עם קוטר גדול, כאן מדובר על קוטר קצת יותר קטן. מדובר על עדשות קשיחות יחסית, שגם הן עשויות מסיליקון. הודות לקשיחות שלהן, הן מסוגלות לייצר לקרנית משטח חדש, ובהתאם גם תורגש ראייה משופרת יותר.

 

קופסא לאחסון עדשות

תוכן עניינים
מצאתם את מה שחיפשתם ? שתפו בקליק
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
מרפאת השתלות שיער
בריאות
איך בוחרים מרפאה להשתלת שיער?

נשירת שיער היא תופעה היכולה להשפיע באופן משמעותי על הביטחון העצמי והרווחה הכללית של האדם. למרבה המזל, הליכי השתלת שיער צצו כפתרון אמין לשיקום צפיפות השיער ושיפור המראה. עם זאת,

האם סיגריה אלקטרונית נחשבת בריאה יותר
בריאות
האם סיגריה אלקטרונית נחשבת בריאה יותר?

עישון הוא הרגל מסוכן הגורם למגוון רחב של בעיות בריאות, כולל סרטן ריאות, מחלות לב ובעיות נשימה. בעוד הפסקת עישון היא הדרך הטובה ביותר להפחית את הסיכונים הללו, מעשנים רבים

מחלות
בריאות
10 מחלות אשר מזכות בפטור ממס הכנסה

פטור ממס הכנסה הוא פטור משמעותי, המאפשר למקבל הפטור להגדיל באופן מעשי ומיידי את ההכנסות שלו. למרות שמדובר בפטור שעשוי להיות נחשק על ידי רבים, רק אנשים במצב בריאותי חמור,