גניבת חשמל – כמה זה שכיח?

חשבונות חשמל גבוהים מדי וחריגים מדי ביחס לגובה החשבונות הסטנדרטיים והרגיל שלכם – עלולים להצביע על מצב של גניבת חשמל, מצב בו נפלתן קורבן לגניבת בחשמל. גניבת חשמל אינה תהליך מסובך ומדובר בתופעה די שכיחה ומצערת. גניבת חשמל לרוב תיעשה משכנים ואנשים שמקורבים ללוח החשמל שלכם, כך שבגניבת החשמל עבורם תהיה קלה. כדי להבין האם גונבים לכם חשמל, ישנם מספר דברים שניתן לעשות כדי לגלות זאת. לפניכם כל מה שחשוב לדעת על גניבת חשמל – כמה זה שכיח.

 

כיצד מתבצעת גניבת חשמל ומה היא בדיוק?

גניבת חשמל יכולה להתבצע בכמה דרכים ולמעשה מדובר בתופעה די שכיחה, שרבים אף לא מודעים אליה וכדאי לבדוק. הגניבה עשויה להתבצע על ידי התחברות לתשתית החיצונית של חברת החשמל כלומר קווי מתח, או על ידי כיול המונה מחדש ושיבושו. גניבת החשמל למעשה גורמת לשכנים או לדיירים הקרובים לכם, לקחת לכם מן החשמל ובעצם להעמיס את חשבון החשמל שלהם על גבכם. מדובר בתופעה איומה שאינה חוקית כלל, וברגע שאתם שמים לב לגניבה כזו בסביבתכם, חובתכם היא לדווח ולטפל בבעיה, שכן גניבת החשמל עשויה להסתכם בטווח הארוך במאות ואלפי שקלים.

 

איך ניתן לבדוק האם גונבים לכם חשמל?

במידה ומשתם לב כי החשבונות שלכם גבוהים מן הרגיל ולא סבירים בעינכם, יכול להיות שהסיבה היא פשוטה, ומישהו גונב לכם חשמל. כדי להבין האם זה המצב, ישנן מספר דרכים לגלות זאת ולבחון זאת:

 

ניתוק כלל החשמל בתוך ביתכם

ניתוק כל כלי החשמל בביתכם, כולל דוד, אור, מקרר וכל מה שפועל תמיד, יאפשר בדיקה פשוטה לשאלה האם גונבים לכם חשמל. לאחר שניתקתם הכל כולל הכל, בדקו אם השעון במונה החשמל עוד מסתובב. במידה וכן, סביר שגונבים לכם חשמל.

 

הזמנת חשמלאי

חשמלאי מוסמך יעזור לכם לחקור את הבעיה ולהבין מאיפה נובעת הצריכה המוגזמת וחשבון החשמל המנופח. מומלץ ליצור קשר עם חברת חשמלאי עכשיו, שישמחו לעמוד לשירותכם.

 

מה לעשות כאשר אתם חושדים בגניבת חשמל?

במידה ואתם חושדים בגניבת חשמל, הן בגלל מחירים מופקעים והן כי הייתם עדים לגניבה כזו וראיתם זאת בעצמכם – עליכם לקרוא לחשמלאי מוסמך ולדווח על הבעיה לחברת החשמל. רק כך תוכלו לשים סוף לבעיה, ולהפסיק לשלם מחירים מופקעים שאינם אמורים כלל לשלם.

 

לסיכום

גניבת חשמל היא תופעה שכיחה מאד לצערנו ורבים האנשים שכלל לא מודעים אליה ולא מבינים מדוע החשבון חשמל החודש כה מנופח. במקרה ואתם חושדים שגונבים לכם חשמל ניתן לנסות ולבצע בדיקה ביתית פשוטה, ומומלץ לקרוא לחשמלאי מוסמך שיטפל בבעיה ויבדוק את מקורה. כך תוכלו לשים סוף לתופעה הזו ולהפסיק לשלם כל כך הרבה כסף שאינו מן חובתכם כלל.

 

מנורת חשמל

 

תוכן עניינים
מצאתם את מה שחיפשתם ? שתפו בקליק
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
עריכת דין
תקדימים והצלחות בתיקי אובדן כושר עבודה

תביעות אובדן כושר עבודה מול חברות ביטוח הן לא פשוטות: חברות הביטוח יעדיפו בדרך כלל למתוח את הזמן ולעכב את תשלומי הפיצויים כמה שיותר, או למצוא דרכים להימנע מתשלום לחלוטין.