האם כדאי לנהל גישור במוסד לבוררות עסקית?

בתקופה האחרונה אנו עדים לשיח ער שנוגע בעיקר להליכי בוררות עסקית. הדבר בא לידי ביטוי כנראה בעקבות הליך גישור שאירע בין שני עסקים גדולים ומוכרים מאוד בתעשייה. שכן, אנו שומעים על ההליך במדיות השונות מידי יום. התוצאה הלא טובה של ההליך המדובר שאירע בדלתיים סגורות ללא בורר מוסמך גרמה לנו לתהות האם כדאי לנהל את הליך הגישור במוסד לבוררות עסקית עם בורר מוסמך בתחום? הישארו אתנו ותגלו את המסקנה שלנו בנושא.

 

הגורמים שסייעו בכתיבת המדריך

כדי שנוכל להגיע למסקנה בנושא שלשמו התכנסנו כאן היום, היינו צריכים לפנות אל גורמים שמבינים דבר או שניים בנושא. לכן, כתבנו פוסט בפייסבוק וביקשנו מבעלי עסקים שעונים על הקריטריונים הבאים לפנות אלינו:

  1. בעלי עסקים שביצעו הליך גישור אצל בורר פרטי שאינו הוסמך להליך
  2. בעלי עסקים שביצעו הליך של גישור במוסד לבוררות עסקית

שאלנו את כל אחד מהגורמים שאלות שנוגעות להליך עצמו וכמובן – לתוצאה. כך התאפשר לנו להבין האם כדאי לבצע את ההליך במוסד זה או שלא.

 

אז מה המסקנה?

המסקנה שאליה הגענו היא חד משמעית. אם אתם רוצים לבצע הליך של גישור עסקי שיתבצע על הצד הטוב ביותר – אתם צריכים לפנות אל המוסד לבוררות עסקית. אנחנו נפרט בהמשך מדוע הגענו למסקנה זו, אך תחילה, כדאי שתדעו שאתם צריכים להימנע מהגעה על הליך בוררות עסקית עם בורר שאינו הוסמך בתחום.

 

למה כדאי לנהל הליך של גישור דווקא במוסד לבוררות עסקית?

כדאי לכם לנהל הליך של גישור במוסד זה בגלל שמדובר במוסד בעל שם, שמוכר ברחבי הארץ. אם לא די בכך, מדובר במוסד שהוסמך לדבר ומועסקים תחתיו אנשי מקצוע שעברו הסמכה ארוכה שאפשרה להם להכיר את תחום הבוררות ואת כל החוקים הנוגעים לנושא באופן מעמיק ביותר. ברגע שתנהלו הליך של גישור במקום זה, אתם תוכלו להיות בטוחים שאתם צועדים אל עבר גישור שיתבצע על ידי אנשי מקצוע.

 

מסתבר שרבים בוחרים במוסד לבוררות עסקית

פנו אלינו מעל ל – 30 גולשים שציינו בפנינו שהם עברו הליך של גישור במוסד לבוררות עסקית. לדברי רובם, הם יצאו מרוצים מההליך והם יודעים שאם יצטרכו שוב לעבור הליך שכזה, הם יחזרו אל המוסד המדובר. לעומת זאת, גולשים שציינו שהם הגיעו אל הליך בוררות שהתבצע  במסגרות אחרות, הם לא היו מרוצים כלל והבינו בדיעבד שהם בחרו לא נכון.

 

כמה מילים לפני סיום המדריך

רגע לפני שהמדריך מסתיים, חשוב לנו לציין בפניכם שכעת, אנו מבינים כמה מדובר במדריך חיוני עבור כל אחד מהקוראים שלנו. שכן, הוא יאפשר לכל אחד ואחת מכם לדעת שאין צורך להתלבט בכלל וכי כדאי לנהל את הליך הגישור במוסד לבוררות עסקית בלבד מבלי לחשוב פעמיים. מאחלים לכם שההליך יסתיים על הצד הטוב ביותר.

בוררות עסקית

תוכן עניינים
מצאתם את מה שחיפשתם ? שתפו בקליק
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
אוטומציה תעשייתית
עסקים
הכל על אוטומציה תעשייתית

בשנים האחרונות, עולם התעשייה חווה התפתחות טכנולוגית משמעותית, מה שמאפשר להעביר לא מעט משימות שפעם היינו מבצעים בכוחות עצמנו לידיים של מכונות משוכללות. המעבר הזה מכונה אוטומציה תעשייתית, ובתור מי

עסק חברתי
עסקים
הכירו את השירותים של חברת גולייק לבעלי עסקים

בעלי עסקים? אתם חייבים להכיר אותנו, חברת גולייק, ואת השירותים השונים שאנו מספקים. בעלי עסקים מבינים שהרשתות החברתיות, הן המפתח שלהם להצלחת העסק ושבעזרתן הם יכולים להתפתח ולגדול, אך לא

ייעוץ עסקי
עסקים
מתי כדאי לקחת ליווי עסקי לעסק

בעלי עסקים רבים רוצים לנהל את העסק שלהם בעצמם ולא להיעזר בסיוע מבחוץ, במיוחד כאשר הסיוע הזה עולה עוד כסף ויכול להשפיע הרבה על הרווחים של העסק לאור ההוצאה שהתווספה.

Investments
נדל"ן
מהו שכר טרחה עורך דין מקרקעין / נדל"ן?

עורך דין לענייני נדל״ן ומקרקעין הוא המפתח שלכם לעסקה בטוחה שקשורה לנדל״ן. עסקי הנדל״ן יכולים להיות בעלי חוקים נוקשים, לכן מאוד מומלץ להיוועץ בעורך דין לפני שחותמים על חוזים, במיוחד

איש דיגיטל
עסקים
מיתוג עסקי – איך זה יכול להציל חברות ענק

מיתוג עסקי הוא כלי עוצמתי וחשוב מאוד שיש לעסק. באמצעותו ניתן ליצור תדמית טובה, אמון, בטחון והצלחה. מיתוג עסקי הוא מעבר לעיצוב לוגו מושך ושם קליט. הוא כולל מגוון תהליכים