ביטוחים באופנוע – כל המידע

ביטוח לאופנוע הוא עניין רגיש, ולעתים הוא בין הנושאים הראשונים שיזכירו בפניכם בעת שיגלו שאתם רוכבים על אופנוע – מיד אחרי הסיכון. יש מספר נקודות חשובות שעלינו להכיר מבחינת ביטוחים לאופנועים, ועליהן נדבר במאמר זה.

 

כמה עולה ביטוח לאופנוע?

מחירי הביטוחים לאופנועים הם בין הנושאים המדוברים ביותר בתחום, וכולם ימהרו לומר שהם יקרים ולא משתלמים. אם תשאלו את המקצוענים של מטלון אופנועים, הם יחייכו ויסבירו לכם ש”אופנוענים לא נוטשים את הרכיבה בגלל עוד כמה מאות שקלים!”.

 

מה משפיע בין השאר על מחירי הביטוחים לאופנועים?

נפח המנוע וכוחות סוס

הביטוחים מתומחרים ע”פ מדרגות נפח מנוע וכוחות סוס, כך למשל – ביטוח עבור אופנוע 125 סמ”ק, צפוי להיות זול יותר בסכום של בין 1000 ל- 2000 שקלים מאשר אופנוע במדרגה הבאה!
חשוב לציין, שמעל מדרגה מסוימת – האופנוע נכנס לקטגוריה של נפח “בלתי מוגבל”, ואז המחירים מתקבעים ולא עולים עוד.

 

מספר שנות הרישוי ומס’ התאונות

מספר שנות הרישוי משפיעות ישירות על ניסיונו של הנהג, ולכן חברת הביטוח תוזיל את מחיר הביטוח עבורו. יחד עם זאת, במידה ומדובר בנהג שעבורו דווחו תאונות רבות – חברת הביטוח תעלה את המחיר מתוך הנחה שמדובר בסיכוי גבוה להיארעות תאונה נוספת.

 

סוגי הביטוח המבוקשים

כשאנו מדברים על ביטוחי אופנועים, יש כמה סוגים העומדים לרשותנו:

 

ביטוח חובה

– כשמו כן הוא, וכל נהג בישראל חייב לרכוש אותו. הביטוח מבטח אותנו כנגד נזקי גוף בעת תאונה.

ביטוח צד ג’

מדובר בביטוח המבטח את הנזקים לצד השלישי בתאונה, כתוצאה מהשימוש ברכב שלנו.

ביטוח מקיף

מכסה את כל הנזקים העלולים להתרחש לרכב שלנו, וביניהם נזקי טבע, תאונה, גניבה וגם נזקים לצד שלישי! לכן ביטוח מקיף מונע את הצורך בביטוח צד ג’.

מחירי הביטוח שנשלם – יושפעו מסוגי הביטוחים שאותם בחרנו לרכוש.

 

מה חשוב לגבי ביטוח לאופנוע?

בעת שאנו רוכשים ביטוח לאופנוע, חשוב לבצע את הרכישה תוך תשומת לב למספר נקודות:

 

חברת הביטוח

ישנן חברות המתמחות בביטוחים לאופנועים, ומחזיקות במוניטין חיובי בקרב קהילת הרוכבים. חברות אלה מבטיחות לעמוד לצידנו במקרה הצורך, ולהעניק שירות המותאם לרוכבי אופנועים. רבים מאיתנו חוו מצבים שבהם ברגע האמת – חברת הביטוח פועלת נגדנו במקום לצידנו, ומנסה להתחמק ככל האפשר מתשלום. לכן, כדאי לבדוק חוות דעת על מספר חברות, ולוודא היטב מול איזו חברה אנו חותמים על פוליסה.

 

הבנת הצרכים שלנו

שימו לב מהם הצרכים שלכם – ולפי זה החליטו איזה ביטוח לרכוש.
לצורך הדוגמה, אם רכשנו קטנוע ישן ומשומש בסכום של 3000 שקלים, לא יהיה לנו משתלם לבצע עבורו ביטוח מקיף, וגם אין בכך כל היגיון. לעומת זאת, אם רכשנו אופנוע ספורט חדיש ב- 120 אלף שקלים, ייתכן וישתלם לנו להשקיע בביטוח מקיף, לדאוג למערכת מיגון ועוד.

 

כלי מבוטח

תוכן עניינים
מצאתם את מה שחיפשתם ? שתפו בקליק
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
מחשבון ובית
פיננסים
מרכיבי המשכנתא העיקריים שצריך להכיר

רכישת דירה עבור זוגות צעירים ועבור אנשים רבים אחרים מתאפשרת היום באמצעות לקיחת משכנתא מהבנק, מחברות הביטוח או מחברות פרטיות שהחלו לפעול על מנת לאפשר תנאים נוחים יותר ללווים השונים.

שלולית
דברים לבית
רטיבות מהגג? טיפים של מומחים למיגון הגג בבית

למרות שהחורף הישראלי אינו נחשב קשוח במיוחד, ובשני העשורים האחרונים היו לנו עונות חורף יחסית קלילות בהשוואה למקומות אחרים, בעיות של איטום, נזילות ורטיבות בגג עדיין חוזרות ונשנות בבתים רבים.

ניקיון
בעלי מקצוע
כיצד להסיר כתמים מהמקלחון

בין אם בביתכם בנוי ומותקן מקלחון מסוג כזה או אחר, אתם גם צריכים לדעת כיצד לנקותו מבי לגרום לו לנזקים, לפעמים אפילו נזקים בלתי הפיכים שיצריכו ממכם תיקון או החלפת