איך להימנע מסכסוכים משפחתיים ומאבקי ירושה?

אין דבר יותר חשוב ממשפחה. אלו האנשים שהולכים איתנו את כברת הדרך המשמעותית ביותר מהרגע שנולדנו עד הנשימה האחרונה. אבל… מה קורה אחר כך?לפעמים, מוות של אחד מבני המשפחה מקרב ומאחד את השבט. אבל ביותר מדי פעמים, קורה הדבר ההפוך.

חלוקת הרכוש שהשאיר הקרוב מאחור היא אתגר מורכב, רגיש ועדין שיכול לפגוע במרקם של כל משפחה, אפילו אם היא בדרך כלל חזקה וחסינה. זה לא חייב להיות ככה. בעזרת כמה עצות מקדימות מאנשי מקצוע אפשר להציל את המשפחה שלנו.

 

ללכת בשקט

  • כל מי שעבר טרגדיה משפחתית בוודאי מכיר את זה. המשפחה מתכנסת לשבעה, אבלים, קרובים, מחזקים ואוהבים. לאחר מכן המרחק מתחיל לגדול, בצורה טבעית. אבל אז מגיע החלק שהוא פחות רגשי ויותר חומרי – מה עושים עם הרכוש? כבר כאן העצה הכי טובה היא להתייעץ עם עורך דין ירושה.
  • הסיבה היא שבהרבה מהמקרים חלוקת הרכוש מולידה סכסוכים קשים. למי מגיע יותר? מי עזר לסבתא בתקופה האחרונה? למי היא הבטיחה את הדירה לפני עשור? מי היה הנכד האהוב? ומה עם חברתה הטובה עוד מימי הפלמ"ח?
  • כל כך הרבה משפחות מגיעות לנקודה הזאת אבודות, קרועות ומבולבלות. צוואה ברורה שנחתמה מראש, עם כל הקלפים על השולחן, היתה יכול למנוע הכל.

 

דרכו של כל רכוש

קודם כל, חשוב להבין את החוק. על פי המדינה, מי שלא הותיר מאחוריו צוואה – רכושו יחולק בצורה שווה בין ילדיו, צאצאיהם, ובת/בן זוגו, בלבד שהיו נשואים לפחות שלוש שנים. כלומר, גישת החוק היבש היא "שווה בשווה" מה שאומר שללא צוואה לא יעניין את בית המשפט לא מי עזר לסבתא, לא מי הנכד המועדף, לא למי זרקה הבטחה עמומה על דירה בחינם ובטח לא החברה מהפלמ"ח.

 

בדיוק בשביל זה שווה לכתוב צוואה. הרבה אנשים דוחים את המטלה המדכאת הזאת לרגע האחרון, מה שלפעמים מתגלה כרגע אחרון מדי. צוואה ניתן לכתוב בעצמינו, בכתב יד כולל חתימה ותאריך, או בנוכחות שני עדים (בתנאי שאף אחד מהן לא קטין, פסול מדין או אחד מהיורשים הפוטנציאליים של רכושנו) או מול גורם מוסמך כמו שופט, רשם או עורך דין נוטריון. נוכחותו של עורך דין צוואות יכולה להתגלות כמצילת חיים ומשפחות.

 

עורך דין צוואות להצלה

במה יכול לעזור עורך דין צוואות? סיבה מרכזית אחת היא ההקלה במיסים. מס ירושה, כידוע, יכול להיות משקולת כבדה למשפחה שכבר ככה נמצאת ברגע אפל. אם הצוואה מגדירה מראש מה בדיוק מגיע למי, ניתן לחסוך לעצמינו כאב ראש מיותר מאוד.

סיבה נוספת היא שינויים בנסיבות החיים לאחר חתימת הצוואה. למשל, אישה המתגרשת מבעלה, עלולה למצוא את עצמה מורישה את כל רכושה לגרוש, במידה ולא שינתה את צוואתה!

דיני ירושה

תוכן עניינים
מצאתם את מה שחיפשתם ? שתפו בקליק
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
טינטון
עריכת דין
3 גורמים שיכולים לגרום לטינטון באוזן

אנשים הסובלים מבעיות רפואיות שונות, יכולים לממש את זכויותיהם באמצעות הגשת תביעות נזיקין כנגד מספר גורמים, כמו המוסד לביטוח לאומי וחברות הביטוח ולקבל פיצויים בהתאם. אחת מהבעיות הרפואיות המטרידות והנפוצות

הורות משותפת
עריכת דין
כיצד ניגש להסכם הורות משותפת?

אם אתם רוצים לדעת כיצד לחתום על הסכם הורות משותפת – הגעתם למקום הנכון! במאמר זה נסביר את כל השלבים והדברים שצריך לקחת בחשבון לפני שמגיעים לכתוב הסכם הורות משותפת.

עורך דין ביטוח לאומי מי צריך אחד ומדוע?
עריכת דין
עורך דין ביטוח לאומי מי צריך אחד ומדוע?

ברגעים קשים כמו תאונות דרכים, תאונות עבודה, מגבלות פיזיות שונות הנובעות ממחלות סבוכות ועוד, יש צורך להגיש תביעה נגד הביטוח הלאומי. קביעותיו של הביטוח הלאומי יקבעו את מידת התמיכה של

מעשים מגונים לפי החוק
עריכת דין
מה זה מעשים מגונים לפי החוק?

החוק מגדיר מעשה מגונה כמעשה שנועד לשם גירוי, ביזוי או סיפוק מיני, שנעשה ללא הסכמה בוגרת של אחד הצדדים. העונש על עבירה של ביצוע מעשים מגונים יכול להגיע למאסר של

מאזניים
עריכת דין
מתי ניתן לקבל ייפוי כוח מתמשך?

ייפוי כוח מתמשך מאפשר לכל אדם בגיר לקבוע על ידי מי וכיצד יטופלו ענייניו בעתיד כאשר הוא כבר לא יוכל לטפל בענייניו בעצמו. על מנת שהייפוי כוח ייכנס לתוקף עקב

שופט מרכזי
עריכת דין
מתי תצטרכו נוטריון אמריקאי?

תרגום נוטריוני נועד לספק תוקף משפטי למסמכים המועברים משפת מקור אל שפת יעד. התרגום הנוטריוני משמש כמסמך תקף בפני עצמו ורק נוטריון בעל רישיון מורשה להפיקו.  תרגומים נוטריוניים נחלקים לכאלה